Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen maradandó károkat...

Milyen maradandó károkat okozhat az anorexia?

Figyelt kérdés

Vezethet meddőséghez?

Azt tudom, hogy kórosan alacsony súlynál elmarad a menstruáció, de ha a beteg visszahízik, akkor visszajön. Hosszútávú anorexia okozhat teljes meddőséget? Ha igen, miért, hogyan?

Nagyon köszönöm!



2016. máj. 23. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Igen okozhat. Az ovulációra, ciklusra ható hormonok nagyrésze szteroid típusú, azaz zsír kell a szintézishez, működéshez (ezt most szépen leegszerűsítettem így), ebből következik a menstruáció elmaradása is.. Teljesen felboríthatja az anorexia a hormonegyensúlyt a szervezetben.
2016. máj. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
23%
Pl halál.
2016. máj. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem huszonévesen csontritkulásom van, azt mondták, olyan a csontozatom, mint egy nyolcvan évesé és simán eltörhetem a gerincem

hogy meddő vagyok-e azt nem tudom, ha igen annak csak örülök. de attól, hogy nincs menstruációd, még teherbe eshetsz

nagyon súlyos esetben szív és agykárosodást is okozhat meg persze halált

2016. máj. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
meg mindenféle más belső szervi károsodást, pl. vese, máj
2016. máj. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!