Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióba torkollhat?...

Depresszióba torkollhat? Bocsánat, ha hosszúra sikerült.

Figyelt kérdés
Sajnos eléggé adok mások véleményére és akárhányszor sikerül elsiklanom egy-két negatív megjegyzés mellett, a végén mindig magamba zuhanva kötök ki. A családban nem tudok olyanról, akitől örökölhettem volna mentális betegségre hajlamot, de már túl sokszor fordul meg a fejemben az, hogy ha eltűnnék, sokkal jobb lenne mindenkinek. Sose érzem magam elég jónak másokhoz képest és a problémáimat a szüleimmel félek megbeszélni, mivel sokszor volt már, hogy egy újabb vitánk alkalmával hozzám vágtak ezt-azt, amiről már beszéltem velük, és tudják, hogy gyenge pontom érzelmileg. Nagyon labilisak az érzéseim mostanában. Szeretek másokon segíteni, mindig megteszem a tőlem telhetőt, de ez visszafelé csak egy embernél működik, mások szerint már alap dolog, hogy "őő majd szólok neki, ő mindig kihúz a szarból" és még nekik áll feljebb, amikor már befejezem a problémáik megoldását. Egy időre teljesen kizártam ezeket az embereket az életemből, de úgy pedig magányosnak érzem magam. A legnagyobb probléma pedig, hogy hétvégente előfordul, hogy alkoholba fojtom a bánatom és nagyon csúnya vége szokott lenni. Erről szeretnék leszokni és egy kis bíztatásra lenne szükségem, valamint tanácsokra, hogy hogyan szakadhatnék ki ebből az állandó rossz kedvből.

2016. márc. 29. 14:08
 1/4 acelsziv ***** válasza:

Az önbizalmad valahol a béka segge alatt lehet. Ezt szerezd vissza és nem fog érdekelni mások véleménye. Rengeteg irodalom van erről.

Az olyan embereket meg szűrd ki az életedből akik csak kihasználnak és keress értékesebb barátokat.

Az alkohol meg nem old meg semmit.

2016. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazad van, az önbizalmam elveszett teljesen. Olvasgattam már sok mindent erről, alapból eléggé pesszimista személy vagyok, nehéz így felépíteni az önbizalmam.

Lehet túlságosan vágyom az elismerésre, de nagyon jól esik a pozitív visszajelzés és mindig feltölt energiával.

Az alkoholtól meg valóban minden csak rosszabb lesz, igyekszem az iszákos társaságtól is megszabadulni. Köszönöm a válaszod!

2016. márc. 29. 14:46
 3/4 acelsziv ***** válasza:

Nem azért nincs önbizalmad, mert pesszimista vagy. Azért vagy pesszimista, mert nincs önbizalmad.

A bagolyvar.hu -n rengeteg könyvet találsz a témában.

A lényeg, hogy erőszakold emg magad és kezdd el megváltoztatni a gondolkodásod. Ez legyen az első lépés.

Listázz. Írd össze, hogy miben vagy jó.

Nézd meg, melyik területe az életnek okoz gondot és képezd magad. Pl pénzügy. Kifolyik a kezedből a pénz. Képződj és szerezz pénzügyi intelligenciát.

Ha képződsz kompetens leszel. Szerzel egy bizonyosságot abban, hogy tudsz és azt aki biztos a tudásában nehéz megingatni. Ez is része az önbizalomnak.

2016. márc. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsaid! Megfogadom őket, a listámat még ma el is kezdem!

A pesszimizmussal kapcsolatos mondatod pedig különösen tetszett, azt hiszem egyfajta mottóként fogok rá tekinteni :)

2016. márc. 29. 15:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!