Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek a megszólalástól,...

Félek a megszólalástól, közösségi tevékenységektől, hogyan gyógyulhatok ki ebből?

Figyelt kérdés

Szabályosan rettegek, bepánikolok, ha beszélnem kell.

Suliban nagyon nehéz volt, sokat lógtam emiatt.

Remegtem, szédültem, remegtam ha ki kellett mennem a táblához, már a felelés, hangosolvasás szó hallatán görcsberándultam, erősen vert a szívem, legszívesebben elfutottam volna.

Sokan mondják hogy furán beszélek, beszédhibám van, pedig csak az idegesség miatt.

Gyakran nem is értik mit akarok mondani olyan halkan és artikulálatlanul beszélek, tőmondatokban, nem tudom kifejezni magam, félreértenek. Gyakran öntudatlanul hülyeséget mondok, beégetem magam.

A közösségi játékok, feladatok, csoportmunka közben is ideges vagyok elkezdek fázni, remegni szégyenlem magam.

Az ügyeimet se szeretem intézni például beiratkozni valahova, elnintézni valami apróságot, banki ügyek, háromszor visszafordulok mire bemerek menni. Előrevetítem a szerencsétlenkedésemet, bénázásom, biztos itt is hülyének fognak nézni, nem tudok majd mit mondani. Mindig mondom, hogy majd holnap megcsinálom ezt azt, de végül semmi.

Telefonálni se bírok hivatalos ügyben. Nem bízok senkiben, magamat negatívan látom, nagyon érzékeny vagyok ha valaki hangosabban vigyorogva szól hozzám rögtön bántásnak veszem

Olyan rossz nézni más embereknek milyen könnyen megy a kiállás mások elé, hangos, tartalmas beszéd, jól érzik magukat, magabiztosak, közvetlenek, vagy legalább ki tudnak állni magukért van tartásuk, hogyan csinálják? Más ilyen szótlan, félénk emberrel még nem találkoztam.

20/F


2016. márc. 22. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Pszichotréningel.
2016. márc. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Önértékelési zavar. Általában gyerekkori szülői elnyomásból ered. Az alap attitűdön, az önmagadhoz és a világhoz való hozzáálláson nem sokat tudsz változtatni. Viszont a beidegződéseiden igen, tudatos másképp csinálással, ráállva olyan magatartásformákra, amik először természeted ellen valónak tűnnek, de aztán szokássá válnak.


"Olyan rossz nézni más embereknek milyen könnyen megy a kiállás mások elé" - mindenkinek megvannak a belső küzdelmei, de kifele senki nem mutatja ezeket.


Javasolt olvasnivaló: Szepes Mária: A mindennapi élet mágiája (A legjobb "self-help" könyv, amivel valaha találkoztam!)

2016. márc. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Hagyjuk a sok psziho dumát

Önbozalom kell neked de rengeteg

Bennem az a baj hogy túl sok önbizalmam van (végigkongáztam a szélkállmán téren pirosnál egy átkelőnél) szóval fiatal vagy, csípd ki magad, nem tudom hogy nézel ki, de csináltasd meg a hajad, vegyél inget akár zakót, valami menő cipőt és jobban fogod magad érezni mindjárt, vagy ha ezt nem szeretnéd akkor csinálj egy youtube csatornát érdekes vlogokkal amiben látszódik az arcod, nem lesz tömeg csak a kamera és te, persze benne van hogy érhet negatív kritika de ha rámírsz privátot segítek az ötletelésben

És így szépen lassan lesz kisugárzásod, önbizalmad és simán kitudsz állni tömegek elé, persze ez még egy husszabb idő múlva lesz 1-2 év de totál megéri mivel akkor már felnőtt leszel(most is az vagy már) aki jár állásinterjúkra simán elmész és beveted magad. Bízok benned,ha kell segítség írj nyugodtan

2016. márc. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát eléggé nyomi fejem van alapból azon nem tudok változtatni, hosszúkás arcom van, sápadt. Olyan "vicces" tudom mivel sokszor kinevettek és baxtattak. A hangomon nem tudom hogyan változtassak amiatt is értek bántások.

Vlogolást inkább hagyjuk nem akarom hogy ezen röhögjenek az osztálytársaim, az internetes népség, nem tudnék semmi érdekeset adni.

2016. márc. 26. 13:28
 5/5 A kérdező kommentje:
Nézd msg szerencsétlen molnár krisztiánt komolyan gondolja, de rajta röhög fél magyarország.
2016. márc. 26. 13:30

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!