Lehetséges, hogy a depresszió, semmilyen kiváltó ok nélkül kialakul?
Figyelt kérdés
17 éves vagyok, sok barátom van, jelenleg barátnőm is van. Szüleim gazdagok, szinte bármit megengethetünk magunknak. Mindenkivel jó kapcsolatom van, semmi okom nem lenne bánkódni, de mégis valamiért úgy érzem, hogy értelmetlen élnem. Kb. egy hónapja folytonos letargiában vagyok, nincs kedvem kikelni az ágyból és elkezdeni a napomat. Eltelnek napok, hogy egy barátommal sincs kedvem találkozni vagy csak beszélgetni. Hiába tudom, hogy biztos sok ember milyen boldog lenne a helyemben sok ember. Miért van ez? Szerintetek forduljak pszihológushoz? Nem akarok így lenni, mert félek, hogy később még rosszabb lesz, és bántani fogom magam, vagy esetleg megölöm magam, és a szüleimnek egyáltalán nem akarok fájdalmat okozni, mert nagyon szeretem őket, és remek szülők2016. márc. 22. 18:31
1/12 anonim válasza:
A depressziónak pont az a lényege, hogy semmilyen kiváltó oka nincsen.
2/12 A kérdező kommentje:
Szóval, menjek pszihológushoz?
2016. márc. 22. 19:10
3/12 anonim válasza:
Hja, pénzed végül is van rá, vesztenivalód nincs vele, de csodát ne várj tőle.
4/12 anonim válasza:
Előző, Van sztk-s pszichológus is....
Csak időpontot kell kérni, beutaló sem kell.
5/12 anonim válasza:
Igen, de a kérdező (ha már megteheti) inkább keressen fel egy jobb pszichológust (vagy akár pszichiátert).
6/12 anonim válasza:
Ok nem létezik okozat nélkül. Ha nem is vesszük észre, azért még létezik. A jelen esetben akár élelmiszertől is.
7/12 anonim válasza:
Hát ez akkor szívás. Egébként van ilyen, és úgy tudom ezt gyógyszerrel kezelik, meg van terápia is rá. Menj el mielőbb pszichiáterhez! Ő ki is tud vizsgálni és úgy ad rá gyógyszert ezt nézd meg:
8/12 anonim válasza:
Általában a depresszió nem közvetlenül a trauma után alakul ki, hanem mikor az ember már úgy érzi, túltette magát valamin. Olyan nincs, hogy valaki ok nélkül depressziós. Sokszor csak tudat alatt maradnak meg a fájdalmak. Ha úgy érzed, hogy semmi fájdalom nem ért az életben, akkor is van oka a depressziónak. A szülők sajnos a saját traumáikat is átadják a gyerekeiknek. Csak azt nem adják át, amit feldolgoztak. Hallottam olyat, hogy koncentrációs táborból kiszabadult emberek unokái betegedtek meg. A nagyszülők nem beszéltek soha a fájdalmaikról, ezért tovább adták a következő generációnak, és végül az unokáikon jött ki. Az unokák hangokat hallottak, hogy valaki segítségért kiált. Semmilyen gyógyszer nem segített. Csak akkor gyógyultak meg, mikor rájöttek a betegségük okára. Persze nem biztos, hogy te a szüleid/ nagyszüleid fájdalmait hordozod. Arra nagyobb az esély, hogy veled történt valami, amiről azt hitted, hogy már feldolgoztad, de mégsem. Sokszor az ember elfelejti a fájdalmait, a tudat alattiába száműzi, mert túl fájdalmas lenne szembenézni vele. Mikor az illető megerősödik, fokozatosan eszébe jutnak a fájdalmak. Szóval szerintem szakemberhez kéne fordulnod, hogy a depressziód okára fény derüljön.
9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget:)
2016. márc. 23. 13:48
10/12 anonim válasza:
Igazából mindig van kiváltó oka, csak sokan nem tudják hogy
mi! Szerintem pszihológus megállapítja mi a baj!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!