Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kell tenni, ha az ember...

Mit kell tenni, ha az ember komolyabb depresszió kialakulását tapasztalja magán?

Figyelt kérdés

Teljesen le vagyok hangolva, és egyszerűen képtelen vagyok egy csomó olyan dologra, ami fontos lenne megcsinálni, de egyszerűen nincs hozzá akaratom. Kihez kell ilyenkor fordulni?


Félek, hogy rosszabbodni fog.


2010. márc. 31. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Felkeres egy pszihiátert és segítséget kér!!!
2010. márc. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

oké, de ennek mi a módja? hol találok pszichiátert? be kell előre jelentkezni, vagy sorszámot kell húzni, vagy hogyan?


Bocsi, hogy ilyen tudatlan vagyok, de még soha nem csináltam.

2010. márc. 31. 16:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elmész az sztkba és kérsz időpontot a mentál higéniára:)

Esetleg kérhet házi orvosi beutalót is de ez ritka:)

2010. márc. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell beutaló. Telefonon kérsz időpontot, ée elmész. Ott megpróbálod előadni a tüneteidet, elmondani a vélt okokat. Gyakorlatilag egy beszélgetés az egész. Kapsz gyógyszert, és azt gondosan beszeded. A mellékhatások nagyjából egy hétig tartanak ( hasmenés, némi fejfájás) Aztán hermedik héten már érezni fogod a hatását. Ha akarsz levelezni róla, írjál. Én tavaly estem át rajta.
2010. márc. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem először meg kéne próbálni gyógyszer nélkül. Hála Istennek, már nagyon sok terapeuta van, aki nem ír fel rögtön gyógyszert, hanem terápiát javasol. Én hiszem azt,hogy meg tudja magát gyógyítani az ember. Elég nehéz, de nem lehetetlen. A gyógyszerhez csak hozzászoksz, és nem gyógyít, csak a tüneteket söpri padló alá. Ha abbahagyod, ismét előjönnek.

Próbáld ki a kineziológust. Nekem sokat segített. Tovább a család, és a barátaim. Tudom, közhelynek hangzanak, de rengeteget segíthetnek. De főleg, Te saját magadon.

2010. ápr. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tkp. azt választasz, amit akarsz. Az én javaslatom az ingyenes állami pszichiáter ( a magán nem meggyógyítani akar, hanem évekig betegen megtartani), és a havi 500.- ft-os gyógyszer. És 80%-os gyógyulás. Amit az utánnam író kinezologus ajánl, ott csak az első vizsgálat 5000.-, és minden kezelés legalább ugyanannyi. A gyógyulási esély pedig 10%, de ennyit talán gyógyul magától is.

Csepuski a konok gyógyult depis. Ráadásul ha évekig kineziológusozol, és nem használ, akkor csak jobban benne leszel a lekvárban.

2010. ápr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Menj el orvoshoz!!!

magadtol nem igazan fog sikerulni . . .

en meg probaltam, egy idore sikerult is de azutan ujra vissza estem es meg rosszabb lett!!!

2010. ápr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy rosszabbodni fog, ha nem mész orvoshoz. De hát a Te életed.
2010. ápr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát, mindegyiket hasznosnak találtam.


Igen, el szeretnék menni orvoshoz, erről már meggyőződtem. Igazából azt sajnálom, hogy nem vettem észre korábban. Szeretnék meggyógyulni és rendes életet élni, és rá kellett jönnöm, hogy ez magamtól nem fog sikerülni. Kicsit jobban vagyok a tudattól, hogy van kiút, és elérhető.


Nagyon köszönöm a segítséget :)

2010. ápr. 6. 00:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!