Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék azellen, hogy...

Mit tehetnék azellen, hogy elégedett legyek az életemmel?

Figyelt kérdés
Sokan irigykednek az életemre én mégis elégedettlen vagyok. Hogyan láthatnám meg a pozitív dolgokat az életemben, ahelyett, hogy a elvégezettlen dolgokra koncentrálnék?
2010. márc. 29. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Miért akarsz tenni az ellen, hogy elégedett legyél az életeddel?

:D

2010. márc. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én vagyok a hülye, de nem értem a kérdést!
2010. márc. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csodálkozom h eddig nem szedtek darabokra a válaszokkal:)))Léteznek még csodák!!

Szóval én értem a kérdésedet de nem tudom felfogni.Hogy még valaki ki is irja ezt a "problémáját" az csúcs. Számomra érthetetlen. Nézzél körül a világba h hány szerencsétlen, beteg ember van, akik az utcán élnek, semmiük sincs. S tovább ne rinyálj.De ezt a kérdés kiirása nélkül is megtehetted volna!!!Nekem se vagyonom , se semmim és mégis szegényesen nagyon boldog vagyok!!!

Tiszta szivemből sajnállak.

2010. márc. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Bocs ha nem jól fogalmaztam:

Mit tehetnék azellen, hogy ne elégedettlenkedjek folyton?

2010. márc. 29. 11:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért, hogy ne elégedetlenkedj folyton: tereld el a gondolataidat. Keress magadnak valamit, amit szeretsz!
2010. márc. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy bölcs idézet, ami megszívlelendő:

" Ha csak boldogok akarnánk lenni, az könnyű dolog volna; ámde boldogabbnak akarunk lenni a többieknél, s ez bizony csaknem mindig nehéz, mert a többieket boldogabbnak véljük annál, amilyenek valójában. "

/ Montesquieu /

2010. márc. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondolj néha arra, hogy más embereknek milyen pocsék sorsuk van, és milyen körülmények között kell élniük. Mindjárt elégedettebb leszel az életeddel, és jobban fogod értékelni.

Gondold végig, hogy mik a jó dolgok az életedben, mert biztos van ilyen (pl.: barátok), aztán pedig gondolj arra, hogy mi nem jó, mivel vagy elégedetlen, és hogy tudsz-e ezen változtatni. :)

2010. márc. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon is értem a kérdést :) Csomó ember ezzel küzd. Ez egy jel, hogy elindultál affelé, hogy enm akarsz egy szürke hétköznapi valamiben élni, amit úgy hívnak, hogy mókuskerék. Ilyenkor megáll az ember és elgondolkodik, hogy "mit is akarok?"


Ajánlom a meditálást és a keleti filozófiát. Garantálom, ha sokat foglalkozol vele, olyan dolgokat fogsz meglátni mint még soha. Én pl ha látok az utcán embert (pl tegnap, telefonálás közben jóízűen nevetett, boldog volt. Ez még mindig kihatással van a napomra. Boldoggá tesz.)


Felnézek az égre és megcsodálom a felhőket. A szemembe süt süt a nap, pár mp-ig becsukott szemmel megyek és érzem, hogy lehet, h kevés a pénzem, avgy bajaim vannak, nem érdekel, mert boldoggá tesznek ezek a dolgok.


És ezek az igazi értékek az életben. Olyan dolgok, amik mellett az ember elmegy nap mint nap, mert materialista, függő lény. Ezt ki kell kapcsolni. Akkor meg fogod látni, mik azok a dolgok, amiket eddig nem láttál és boldogabb leszel.


23/N

2010. márc. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz. Az életem nem feltűnően irigylésre méltó, közel sem, de aki az utcán él vagy beteg az biztos megirigyelné. Amit szeretnék 95%-ban megkapom, van családom, barátom, szeretnek és megpróbálnak sok mindent megadni nekem, de én mégis mindig elégedetlen vagyok. Nem velük, hanem magammal szemben. Utálom minden egyes testrészem, legszívesebben egy plasztikai sebészetre költöznék 5 évre, amiket felöltözve ruhában vagy első ránézésre nem látni az engem mégis bánt és folyton csak nyüglődök a világban, semmi nem áll jó, ha valami nem úgy van ahogy akarom nem hisztizek, de hihetetlenül nyűgös leszek, van, hogy semmi nem tetszik és én is mindig arra gondolok, hogy van aki rosszabb helyzetben van, ez meg is hat, de 5 perc és minden a régi.
2012. szept. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!