Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elég sokat sírok a semmiért?...

Elég sokat sírok a semmiért? És nem bírom. (többi lent) 15/l

Figyelt kérdés
1-2 éve valami történt, de én se tudom hogy mi. Valami megváltozott. Még pár éve egy mosolygós kislány voltam, azóta is egyfolytában mosolygok de belül nem érzem azt hogy minden rendben. Rengeteget sírok ami legtöbbször este vagy reggel jön ki rajtam, amikor mások nem látnak,de a lényeg hogy nem tudom mi miatt és ez nagyon zavar. Nem akarok ennyire gyenge lenni. Még amikor elkezdtem a felsőt elég sok barátom elhagyott amiatt hogy találtak valakit helyettem, emiatt is sokat sírtam. De erről csak tavaly beszéltem apuékkal. Ők azt mondták tegyek rá, ha ilyenek..és azóta nem is nagyon beszélek velük. Most kezdtem a gimit, ami szintén nehéz, nagyon sokat kínlódok vele, és szinte év elején minden nap sírtam miután hazaértem, volt hogy még suliban is. Szerencsére ez mostanra csökkent, próbálom a tőlem lehető legtöbbet megtenni.. A szüleim is sokat cseszgetnek a jegyeim miatt. Elég jól telt a téliszünetem, rettentően jó kedvem volt, de most hogy itt a hétvége valami megváltozott. Egyre rosszabb kedvem van, pontosabban nincs kedvem semmihez, és most hogy megint suli érzem újra kezdődik minden...napok óta sírok de nem a suli miatt, nem barátok miatt..legalábbis úgy érzem. De elegem van ebből hogy rengeteget sírok, de ennek okát se tudom. Erről szüleim se tudnak. Ha rákérdeznek mi a gondom általában rávágom hogy fáradt vagyok stb. Nem szeretném ha hülyének néznének vagy beszólogatnának hogy ugysincs semmi bajom csak biztos túlreagálok mindent. Pár éve ugyan ilyen gondokkal küzdöttem, anyám felajánlotta hogy elvisz dokihoz, de nem akartam. Semmi kedvem aincs elmenni, hisz azt se tudom hogy igazából mi a bajom. Valaki tudna segíteni? Esetleg tanácsokát hogy hogyan tudnám ezt átvészelni, vagy hasonló történetek?

2016. jan. 2. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:

1-2 éve kamasz lettél, hormonális változások történtek a szervezetedben.

1. Sportolással "boldogsághormonokat" lehet felszabadítani, próbáld meg. Nem kell versenysportolni, és csak olyan sportot űzz, ami neked jól esik.

2.Tűzz ki magad elé egy (nem túl könnyen) elérhető rövidtávú célt, biztosan örülsz majd, amikor eléred.

3. Aludj, pihenj eleget! Lehet, hogy átmenetileg több pihenésre van szükséged, mint eddig.

2016. jan. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pár éve sportoltam, de jelenleg nincs rá esélyem, se a több pihenésre a tanulás mellett..:(

Még futni se tudnék elmenni.

2016. jan. 2. 11:47
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Jó isten, tömény önsajnálat. 15 évesen NINCS annyi házi feladat, hogy ne bírj otthon tornázni egy 20 percet akár hétvégente.

Ha nem érted az anyagot, menj különtanárhoz avgy magyaráztasd el valakivel, az internet is tele van anyni oktatóanyaggal, mint a szemét. Komolyan mondom, az ilyen vergődéshez nekem se lenne türelmem. Sírsz és kínlódsz ahelyett, hogy megoldanád a problémáid.

2016. jan. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bejárós vagyok, így általában későn érek haza:)
2016. jan. 2. 12:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor most ülj le, és beszéld meg magaddal, hogy mi a fontos, és határozd el, hogy mit fogsz változtatni az életviteleden (legalább néhányszor hetente sport, több alvás, pihenés). Csak Te látod, hogy mit tudsz változtatni, mi nem. Ha nem tudod egyedül megoldani a problémát, kérj segítséget olyan felnőttől, aki ismer téged és megbízol benne (szülő, orvos, tanár, nagynéni, idősebb testvér, akárki, aki szerinted jól látja a problémákat).
2016. jan. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!