Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek voltak már öngyilkos...

Nektek voltak már öngyilkos gondolataitok? Megtettétek?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor hogyan sikerült kikászálódnotok ebből az állapotból?

2015. dec. 8. 16:21
1 2
 11/19 anonim válasza:
Most is épp azon gondolkodom, hogy de jó lenne már meghalni. Nem szenvedni. De gyáva vagyok megtenni. Nekem egyre sűrűbben tér vissza ez az állapot.
2015. dec. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vannak most is is. Szinte minden nap gondolok rá. Mióta az eszemet tudom, mindig is kényelmetlenül éreztem magam ebben a világban, sosem tartoztam sehova, bármennyire is szerettem volna. Nem sikerül kikászálódnom ebbõl az állapotból, nagyon régen ül a vállamon ez a bizonyos gondolat, csak az a baj, hogy még mindig reménykedem. Mindenkinek ezt "szónokolom", hogy tartson ki, mert sosem szabad feladni, vagy mert mindig van remény. Egy utolsó senki lennék, ha én nem tartanék ki a végsõ összeomlásig. Csak hát nehéz. De a világon semmi sem egyszerû. Sem az élet, sem a halál....
2015. dec. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Igen, vannak. Próbálkoztam is kétszer, de nem jött össze. Most viszont teljesen padlóra kerültem, és semmi más nem foglalkoztat, mint hogy megtegyem.
2015. dec. 10. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Vannak nekem is. De amíg érzem,hogy valamiért érdemes lenne még itt lenni addig jó lehet még itt valami.

Nagyon nem ok az életem és tudom,hogy csak én tudnék rajta változtatni,de nem is értem már hogyan és mit és stb..

Pedig jó csávó lehetne belőlem,de nem úgy,hogy ki sem megyek az ajtón mert így jobbnak érzem hogy legalább nem látok sok embert.

Bonyolult az élet valahol :(

2015. dec. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én is naponta gondolok rá, de amilyen szerencsétlen vagyok, még ha megpróbálnám, se sikerülne (kétszer már el is szúrtam). Nem nekem való ez a világ, túlságosan durva, önző, nemtörődöm, törtető, nagyképű, bunkó emberekkel van tele, akikkel én nem tudom felvenni a versenyt. Pedig ez a világ erről szól. Az erősebb marad életben, én meg gyenge vagyok, mellette szerencsétlen, önbizalomhiányos, szorongó stb. Ezért akarok meghalni, de amilyen béna vagyok, még ez se megy... Marad a szenvedés, és az egyre kevesebb remény arra, hogy valaha is jó lesz... És fogy az erő, főleg a lelkierő... Szar az élet!
2015. dec. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Rá lett próbálva úgy háromszor, de nem volt rendben valami (pl.: csak elkeseredettségből), vagy akadályok gördültek, és már nem lehetett kivánszorogni a "pusztába".

Az utóbbi pár évben az élet már végképp csak amolyan hobbiféle. A fél tucat masszív trauma, tízezernyi kudarc, veszteség, komplett feladás után az ember kíváncsivá válik, meddig lehet még lejjebb? Hányszor lehet még utoljára megpróbálni nekikapaszkodni a padlóról (mert a talpra állás már csak ostoba illúzió) hogy valami újra kirúgja az épp csak támaszt fogott kart.

Bábuként ráncigálják ki a mindent feladó embert az árokból, de csupán azért, hogy utána nagyokat röhögve rögvest vissza is rugdalhassák. Aztán újra belekapnak, hogy ismét vissza lehessen rugdalni.

Egyszer csak leér a dolog az aljára. Kell legyen alja.


Más részről, olybá tűnik, költség-haszon relációban egyelőre még rentábilis hülyének bizonyulok.

Majd elmúlik.

2015. dec. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ne csináljátok!!!!
2015. dec. 13. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Mint már említettem, én sosem tettem volna meg, és bármi lenne velem, akkor sem tennék ilyet. Én szeretek élni. Van annyi szép dolog! Például, amikor tavasszal langyos szellő fújdogál, a madarak csicseregnek, és mindent virágillat tölt be. Vagy, amikor az utcán sétálva meglátunk egy kiscicát <3. Vagy tél van, és esik a hó - bár ez ritkán van. Nekem az is tetszik, amikor ránézek a téli felhős égre és a kopasz fákra, az egész világ megállt, a természetben áll az idő, megfagy a pillanat, megdermed a világ - na jó, ezt nem tudom megfogalmazni, szóval valami olyasmit akartam írni, hogy tetszik a fagyos téli táj is.

Vagy mondjuk egy szép zene, egy jó alvás.

Meg nem tudnám cserbenhagyni a családomat, azt a néhány barátomat és Istent, akit annyira szeretek. Nem akarok egyiküknek sem fájdalmat okozni.

Én úgy gondolom, nincs olyan dolog, ami miatt ilyet kellene tenni.

2015. dec. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem szinte minden nap eszembe jut, hogy megölöm magam, valószínűleg hamarosan meg is teszem... Az egész családom (velem az élen) egy kudarcokkal, betegségekkel teli életet élő, nyomorúságos, szerencsétlen család. Jövőnk nincs, csúszunk egyre lejjebb, hiába küzdünk. Nincs miért élni...
2015. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!