Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek voltak már öngyilkos...

Nektek voltak már öngyilkos gondolataitok? Megtettétek?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor hogyan sikerült kikászálódnotok ebből az állapotból?

2015. dec. 8. 16:21
1 2
 1/19 anonim válasza:
Folyamatosan, és sehogy.
2015. dec. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:

Igen voltak.

Mikor úgy gondoltam az lenne a legegyszerűbb megoldás, az jutott eszembe hogy az lenne a végső gyengeség.

Ezen aztán annyira meglepődtem, hogy órákig csak feküdtem egy helyben. Azóta milliárdszor jobban vagyok mi több, az a gondolat vetett véget a depinek

2015. dec. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Voltak, sokszor. Annak ellenére, hogy nem tudnám megtenni, nem tartom fair dolognak. Bár kárt már tettem magmabn, de nem olyan mértékűt, hogy meghaljak. Így inkább azt kívántam bár csak ne élnék, bár csak valahogy eltűnhetnék. De olyankor eszembe jut, hogy még ha selejtnek is érzem magam, van ak/ami inspiráljon, van aki így is szeret engem. Vannak dolgok amik örömet okoznak. Ezért már érdemes itt maradni.
2015. dec. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nekem napi szinten vannak. De mindig van valami, ami visszatart, hogy megtegyem. Nem tudom megmagyarázni, hogy mi, de mindig van. Nincs kifejezett életcélom, de az élet mindig állít elém olyan feladatokat, amit akárhogy is, de végig kell csinálni. Depressziósan, szorongósan, pánikbetegen, gyógyszerekkel vagy azok nélkül. Sokszor kedvem sincs reggel felkelni, de muszáj csinálni a dolgaimat. De naponta többször is eszembe jut az öngyilkosság! Viszont, vannak olyan periódusaim is, amikor baromi jó a kedvem. Ez a két állapot naponta akár többször is változik. Lehet, hogy a jobb periódusaim azok, ami miatt még eddig nem tettem meg, meg talán az is visszatart, hogy lehet, hogy nem lenne bátorságom. Nem tudom sikerül-e ebből az állapotból valaha is kijönnöm, nehéz ügy...
2015. dec. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Napi szinten többször is, már megszoktam az elmúlt 11 évben. Nekem ez olyan mint amikor az ember ellenállhatatlan vágyat érez arra hogy egyen valami egészségtelen, zsíros, hizlaló kaját, de nem szabad és ellenáll.

Viszont amúgy sincs semmi jó amiért érdemes lenne élnem, csak egyszerűen kitűzök magamnak (legtöbbször lehetetlen) célokat amiért azt mondom magamnak hogy, "Na akkor még ezt az két napot/egy etet/három hónapot/fél évet bírjuk már ki...". Persze egyre jobban leépülök és napról napra egyre kevesebb erőm van küzdeni, de még kitartok (még...).

2015. dec. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Az 5-ös hozzászólásban leírtak rám is igazak. Én is hasonlóan érzem magam. Most is kitűztem egy elég nagy célt magam elé, ami végleg kihúzhatna a szarból, de félek, hogy nem lesz erőm még belekezdeni sem, nemhogy végigcsinálni.

Velem még az is nagy baj, hogyha netán valami sikerül, már annak sem tudok örülni. Egyszerűen semminek nem tudok örülni. Most egy nagyon régi álmom vált valóra (sikerült kisebbre cserélni a lakásunkat), elég nagy siker és öröm lenne ez egy egészséges embernek, de én már ennek se örülök, pedig nagyon akartam. Parázok mindentől, a költözéstől, attól, hogy a szomszédok milyenek lesznek, a lakásfelújítástól, a környéktől stb.

Úgy vagyok az életemmel, hogy mindig van egy kis reménysugár, vagy egy újabb lehetőség, hogy kimásszak a depiből és ne legyek öngyilkos, de aztán persze nem változik semmi, ugyanúgy az akarok lenni, de egy megmagyarázhatatlan ok visszatart. De minden egyes alkalom után csak egyre szarabbul vagyok és egyre jobban meg akarok halni. Ez megy már 10 éve, orvosok, terápiák, gyógyszerek, semmi nem segít, csak egyre szarabb.

2015. dec. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
Nekem még régebben, pár évvel ezelőtt voltak ilyen gondolataim, de megtenni sose tettem volna. Aztán megismertem egy fiút, akivel összebarátkoztunk, és sokat lógunk együtt. (Nem, nem járok vele, csak barátok vagyunk.) Ő sokat segített nekem, azóta teljesen máshogy látom a világot.
2015. dec. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:

Neked amúgy miért vannak ilyen gondolataid?


Nálam az volt akkoriban a gond, hogy egyedül éreztem magam, mintha nem kellettem volna senkinek, mintha egy senki lettem volna.

2015. dec. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%
"öngyilkos" gondolataitok? "Megtettétek?" Igen, megtettem, a lelkem visszajött hogy beszélhessen veled :) Pacsi
2015. dec. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
röviden: vannak. megpróbáltam. nem egyszer.
2015. dec. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!