Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon rosszul érzem magam,...

Nagyon rosszul érzem magam, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Egy 17/L vagyok, de sok problémával, pedig a családom is nagyon rendes és anyagilag sem vagyunk leterhelve. Igazából úsznom kéne a boldogságban és kiélvezni a szabadságot, amit a kamaszkor nyújthat, de én szenvedek. Kialakult egyfajta suliundorom, egyrészt az emberek miatt, másrészt magától az épülettől vagyok kikészülve. A sulihoz eddig CSAK rossz emlékek fűződnek. Csalódások, barát elvesztése, verekedések...Semmi jó eddig nem történt velem suliban. És ezért utálok suliba járni. Barátokat persze szereztem, az nálam haladásnak számít. Mindig magamhoz mérek, nem másokhoz hasonlítom magam.

Érdekes, hogy eddig egy osztályba sem tudtam rendesen beilleszkedni, egyszerűen valami miatt kinéznek az emberek. Nem vagyok kövér, nem vagyok ronda, nem vagyok buta, és ribanc sem. Talán nem vagyunk egy hullámhosszon, vagy értelmi színvonalon...Talán. Nem utálnak, de mintha nem mernének közeledni felém. Én év eleje óta kedves vagyok velük, ők nem viszonozzák semmivel. Ez így ment mindig. Tényleg nem tudok már mit tenni, hát belenyugodtam a helyzetbe. Viszont a barátokkal szeretek lenni, tehát nem vagyok egyedül.

Ez a jelenlegi helyzet a suliban. A magánéletemben, a főbb problémát most talán a kapcsolatok jelentik, mert nincsen barátom, de nagyon szeretnék. Úgy is mondhatnám hogy "ki vagyok éhezve" rájuk. Röviden ennyi erről.

Aztán kialakult a suli hatására egy pánikbetegségem, amit képtelen vagyok lecsillapítani, enyhíteni magamban. Ha törik akkor minden törik. Szapora szívverés, nehéz légzés, szédülés...Ja és egész nap szédülök és fáj a fejem. A pánikrohamok zöme a suliban szokott előjönni, főleg szünetekbe vagy tesiórán, amikor sok ember van körülöttem. Nagy tér, sok ember, és máris kész a baj.


"Röviden" ennyi.


2010. márc. 20. 07:29
 1/3 anonim válasza:

Úgy látszik te tényleg nagyon el vagy keseredve.

mi lenne ha iskolát váltanál?

szerintem próbálj meg kicsit pozitívabb lenni , ne foglalkozz mások véleményével(tudom könnyű mondani), ha bántanak persze védd meg magad de,ha mindig azon agódsz hogy mások nem szeretnek és nem is fognak akkor ez tényleg így lesz. próbálj meg arra gondolni , hogy sok barátod van persze tudom hogy ez most nem így áll de hidd el jobb lesz.

esetleg van házi kedvenced ? ha nincs szerintem egy kutya nagyon sok előrelépést hozna a lelkednek. a kiskutyák imádják a törődést szeretnek és ők soha nem bántanának téged. ja és ne hidd azt hogy nem tudom mi a pánikbetegség ,mert anyukámnak is volt szóval tudom mi a helyzet. állandó rosszullét emberektől való félelem..meg sok gyógyszer. anya szerint a gyógyszertől még rosszabb

szerencsére ő meggyógyult persze rá is kell figyelni.

mindenesetre ok szerencsét.

2010. márc. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kedves leány! Már kérdésed elején, pedig végig sem olvastam, éreztem ezt az iskola undor meg fóbia, valami pánikbetegség tünete lehet. És amikor az utolsó soraidban ecsetelted a lényeget, akkor kitisztult a kép, te valóban pánikbeteg vagy, és depessziós. Ugyanezek a tünetek voltak nálam, nem vagyok már annyira fiatal, de már a végén egy nap 3x jött elő nálam a roham,és ezekkel a tünetekkel mint nálad vannak. Halogattam az orvoshoz menést, de nagyon hülye voltam, saját magamról ezt tudom írni. Légyszives menjél el pszichiáterhez, nem szégyen, mert a pánikbetegség nem elme betegség, lehet nálad pont a tinédszer kor váltotta ki. Meglásd olyan orvosi segítséget fogsz kapni ami után sokkal jobb lesz az életed, csak te is akarj gyógyulni. Te egy értelmes lány vagy, azt megírom neked, nem lesz könnyű az első lépéseket megtenni, mert hitetlenkedel, de a megfelelő gyógyszrszedés után, már az első két hétben rendeződnek a pánik rohamaid, sokkal vidámabb leszel, és kiegyensúlyozottabb. És nem látod magad körül ilyen borusnak a világot. Ha nem szeretnél egyedül orvosoz menni, kérd meg édesanyádat, kisérjen el. Merj lépni egy szebb jövő érdekében. Kívánok neked erőt és egészséget hozzá!
2010. márc. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

addd meg az email címed úgy életkedvet viszek beléd, hogy többet nem leszel szomorú xD

(by Metal)

2010. márc. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!