A betagen és a nootropil szedhető együtt? Nincs kontradikció?
Sehol nem látok interakcióra történő utalást:
Betagen:
"4.5 Gyógyszerkölcsönhatások és egyéb interakciók
In vivo interakciós vizsgálatokat nem végeztek. Az in vitro adatok alapján azonban nem várható a cytochrom P 450 enzim in vivo gátlása.
Az in vitro adatok arra utalnak, hogy a betahisztin metabolizmusát gátolják a monoaminoxidáz-gátló (MAO-gátló) gyógyszerek, ideértve a B altípusú MAO-gátlókat (pl. szelegilin) is. Óvatosság javasolt a betahisztin és valamely MAO-gátló (beleértve a szelektív MAO-B-inhibitorokat is) egyidejű alkalmazásakor.
Mivel a betahisztin hisztaminanalóg, a betahisztin és az antihisztaminok elméletileg befolyásolhatják egymás hatásosságát."
Nootropil:
"4.5 Gyógyszerkölcsönhatások és egyéb interakciók
Pajzsmirigy-hormonok
Pajzsmirigy-hormonokkal (T3 + T4) egyidejűleg alkalmazva zavartság, irritabilitás és alvászavar fordult elő.
Acenokumarol
Egy leközölt, szimpla vak vizsgálatban – amiben súlyos, visszatérő vénás thrombosisban szenvedő betegek vettek részt -, azt találták, hogy a piracetám 9,6 g/nap dózisban nem befolyásolta az acenokumarol azon dózisait, amelyek a 2,5-3,5-es INR-érték (nemzetközi normalizált arány) eléréséhez szükségesek, de az önmagában adott acenokumarollal összehasonlítva a 9,6 g/nap dózisú piracetám hozzáadása szignifikánsan csökkentette a thrombocyta aggregációt, a β-thromboglobulin release-t, a fibrinogén és a von Willebrand-faktorok (VIII : C; VIII : vW : Ag; VIII : vW : RCo) szintjét, valamint a teljes vér és a plazma viszkozitását.
Farmakokinetikai kölcsönhatások
A piracetám farmakokinetikájának esetleges változásait eredményező gyógyszerkölcsönhatások esélye igen kicsi, mivel a piracetám dózisának körülbelül 90 %-a változatlan formában ürül a vizelettel.
In vitro körülmények között a piracetám 142, 426 és 1422 μg/ml koncentrációban nem gátolja a humán citokróm P450 máj-izoenzimeket (CYP 1A2, 2B6, 2C8, 2C9, 2C19, 2D6, 2E1 és 4A9/11).
Az 1422 μg/ml koncentráció enyhe gátló hatást fejtett ki a CYP 2A6 (21%) és 3A4/5 (11%) enzimekre. Azonban az ezen két CYP izoenzim gátlását okozó Ki értékek nagy valószínűséggel messze meghaladják az 1422 μg/ml értéket. Emiatt valószínűtlen, hogy a piracetám és egyéb gyógyszerek között metabolikus interakció lépne fel.
Antiepilepsziás gyógyszerek
Négy héten keresztül napi 20 g-os dózisban adott piracetám nem változtatta meg az alkalmazott antiepilepsziás gyógyszerek (karbamazepin, fenitoin, fenobarbitál és nátrium-valproát) “peak and trough” szérumszintjeit olyan epilepsziás betegeknél, akik a fenti szereket folyamatosan kapták."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!