Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság és kényszerbetegs...

Öngyilkosság és kényszerbetegség. Másnál is párosul ez a kettő? Vagy csak én vagyok ilyen nyomorék semmirekellő?

Figyelt kérdés
Annyira gyűlölöm magam,hogy ilyen fogyatésko vagyok ennyire nyomorék megölnek a kényszergondolataim annyira rettegek már a sürgősségire kerültem a sérüléseimmel mert annyi kárrt okoztam magamban de utána a pszihiátriai ügyeletre és akkor kaptam gyógyszert aztán megint megint megint és nem bírom tovább most kaptam újat de nem bírom mert megakarok halni mert gyülölöm,hogy ilyen vagyok mert rettenetesen félek aés már nem emlékszem semmire nem működik az agyam és nem tudom biztos tiszta kézzel nyúlok-e magamhoz és hiűba mosom a kezem nem emlékszem és félek h megfertőzöm magam és megölöm magam ha elkapok valami nemibetegséget és én megakarok halni de nem segít semmilyen gyógysze4r
2015. szept. 1. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Jó nagy baromságokat írsz össze-vissza, annyira mégse vagy nyomorék, hogy másokkal élj nemi életet, hogy is van ez?
2015. szept. 2. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok és SZŰZ! nem szexelek többek közt ezért..de mindenhol félek még a saját otthonunkban lévő wc-t is 100x fertőtlenítem mielőtt ráülök...
2015. szept. 2. 21:06
 3/9 anonim ***** válasza:

Jársz rendszeresen orvoshoz? Gyógyszert is rendesen szeded? Terápiára jársz? Együttműködsz az orvossal?


A kényszerbetegségtől nagyon meg tud kattanni az ember. Én is akartam már öngyilkos lenni miatta - nem gondoltam komolyan, csak az volt a fejemben, hogy ha bekövetkezik az, amitől félek, akkor nincs más hátra. De nem fog bekövetkezni!

Ha kényszerbeteg vagy, akkor tudod, hogy a gondolataid NEM valóságosak, és NEM is fognak valóra válni! El fog múlni, hamarosan ki fogsz józanodni, ezt tartsd észben! Valójában az a leghatásosabb, ha hagyod a gondolatot, hogy jöjjön, ha akar, DE lefékezed a hozzá kapcsolódó kényszercselekvést. Ez nehéz, de ha meg tudtad csinálni, az nagy sikerélmény lesz.

2015. szept. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, én a Wc ülőkére wc papírt teszek, úgy egyszerűbb és csak félig ülök rá, neked úgy nem jó? ami nálam gond az a lehúzónak a gombja...
2015. szept. 3. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

igen pontosan ez az érzés az öngyilkossággal nem meghalni akarok csak szabadulni a kínzó gondolatoktól és az hajszolna bele abba ,hogy véget vessek neki..ahogy nézem a kérdésem tele helyesírási és fogalmazási hibákkal épp elég rossz állapotban lehettem már..igen mivel a sérüléseim miatt bekerültem a sürgősségire a régebben szedett frontint adták nekem az ügyeleten.. napi 12 db nyugtatót szedtem a napokban ami soknak tűnhet de kellett mert a rohamaim már egész naposak voltak...másik nyugtatót kaptam ami másképp hat helex-et..egyenlőre az álmosságon kívül nem tudok róla még mit mondani..pár napja szedem.. cipralexet kaptam amitől híztam 20kg-t és nem is használt ezt már 1 éve elhagytam a dr nő azt mondta még egy van de arról levették a támogatást így nagyon drága..tehát marad a nyugtató..járok terápiára azt is megszakítottam mivel a régi terapeuta nagyon ellenszenves volt ,provokált,sértőnek éreztem a mondatait... az új terapeutával eddig 3x találkoztam még róla sem tudok nyilatkozni ő is csak puhatolózik még ez a tipikus,hogy van meséljen magáról...


Sajnos nekem nem elég ennyi a wc-nél... leszoktam húzni felhajtom az ülőkét és hipoval vagy domsetossal mikor mi van a csészét kívül belül és az ülőke alját is majd sima vízzel majd szárazzal... aztán lehúzom lehajtom és alkoholos fertőtlenítővel az ülőkét is átmosom majd le is teregetem papírzsepivel..

2015. szept. 3. 12:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Férfi vagy vagy nő? És mióta szenvedsz kényszerbetegségben?
2015. szept. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nő vagyok.évek óta de az utóbbi egy évben fokozódott és az elmúlt fél évben pedig borzalmasan felerősödött az egész
2015. szept. 6. 21:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt elárulod, milyen típusú kényszergondolataid vannak? Milyen gondolatok szoktak előjönni, és milyen gyakran?
2015. szept. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

minden nap előjön,mivel mindennapi szükségleteimhez hozzá tartozik..pisilésnél... konkrétan egészen addig nincs bajom míg el nem kell mennem wc-re onnantól elszabadul a káosz a fejemben..és eluralkodik a rettegés..mindent fertőtlenítek a kezem a wc-t a dolgokat magam körül..de állandóan ott motoszkál a fejemben(de mivan ha koszos a zsebkendő? és eldobom(pedig csak sajátot használok dirtekt külön veszem magamnak ezeket a dolgokat)és nagyon sokat pazarlok és ezért pluszban utálom magam mert pénz kidobás év van,hogy megtörlöm magam de megint csak a fejembe van h te jó isten mi van ha koszos de nem figyeltem és muszáj megmosakodnom ami szintén nagy procedúra mert még aközben is félek (pedig a csapok is tiszták minden),hogy mivan ha a bal kezemmel nyúlok oda amivel nyitom a csapot...) és ezután is ha már látszólag minden rendben van sikerül felöltöznöm leülök,vagy teszem a dolgom itt-ott a lakásban akkor is jön a gondolat de biztos,hogy az a betét tiszta ami bent van? és akkor lefertőtlenítem a kezem lehúzom megnézem..oké tiszta..majd felhúzom..és úristen mi van ha most meg hozzáértem és koszos lett és pedig nem nyúlok hozzá de nem hagy békén a gondolat..


ez a legfőbb terület amire specializálódott a kényszerem

2015. szept. 7. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!