Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdöttétek le a...

Hogyan küzdöttétek le a depressziót?

Figyelt kérdés

A doktor akihez járok nem depressziót állapított meg nálam de az amit mondott nem érzem magaménak csak félig meddig. A fájdalom ami rám tör...a belső űr s zsibbasztó fájdalom amit már fizikailag is érzek lassan felzabál s mikor jön érzem, hogy küzdenem kellene ellene de nincs erőm sem elegendő motivációm....na de csak, hogy ne pnaszkodjak a kérdés adott:

Tudtok nekem tanácsot adni? Mert boldogan akarok élni! Nem akarok több kézremegést és sírógörcsöt! Egy társat akarok és boldogságot!

Nektek, hogy sikerült? Milyen módszereket ajánlotok nekem? (Barátok nem nagyon vannak így az eljárogatás nehéz...)



2015. aug. 22. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Hidd el, egy jó terápia nagyon jót tud tenni, akár csoportterápia is. Tök jó tud lenni az, ha olyan emberekkel vagy együtt, olyan embereknek tudsz beszélni azokról, amiket tapasztalsz, akik megértenek valamilyen szinten. Emellett nem ártana találnod olyan elfoglaltságokat, amikről tudod, hogy lenyugtatnak. Legyen az olvasás (bár én depressziósan nagyon nem tudok koncentrálni, de kinek mi), állatokkal való törődés, festés, sportolás, bármi. De végső soron én azt tapasztaltam, hogy ami igazán segíteni tud az az, ha támogató emberekkel veszed magad körbe, még ha ez csak egy embert is takar. Akár az orvosod, vagy pszichológusod.
2015. aug. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sporttal, fizikai aktivitással sikerült leküzdenem a hasonló problémát.
2015. aug. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönök minden választ és privát levélben érkezett tippet. Ígérem igyekszem meg is fogadni ezeket...csak hát baromi nehéz. A doktor meg...mint írtam nem is depressziót állapított meg de egyszerűen nem tudok mit kezdeni a rohamszerű ingerekkel amik mára hobbi szinten ostromolnak 1-2 naponta. Ezzel mit lehet tenni? Nem tudom de mint mondtam köszönök mindent :(
2015. aug. 24. 11:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy hiszem, én vagyok/voltam a világ legbénább depressziósa, mert én úgy jutottam ki ebből a betegségből hogy nem foglalkoztam vele. Elkezdtem animéket nézni és el is felejtettem hogy van valami bajom :D Ez most elég nevetségesen hangzik, - még nekem is - de amikor kezdődött az egész, lélegezni sem volt kedvem, csak vártam és azon gondolkodtam hogy halálom előtt még ki kell takarítanom a szobámat. Tényleg szarul voltam. De aztán elkezdtem animéket nézni, fórumozni, még mondocon-ra is elmentem. És valahogy sikerült barátokat szereznem. (Elég béna, mi? Hogy otaku létemre vannak barátaim :D)

De ha egy tanácsot kéne adnom neked, az az lenne hogy találj valamit amit szeretsz és keress azzal foglalkozó közösségeket. Így biztosan találhatsz barátokat, akik segítenek neked leküzdeni a depressziót :)

2015. aug. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!