Van olyan nyugtató, vagy kedélyjavító, amely nem tompít le se mentálisan, se fizikailag?
Orbáncfű tea de ezt egy hónapnál tovább nem szabad inni mert hozzászoksz.
Viszont a Citromfű teát nyugodtan ihatod.
Valeriana Relax
Valeriana Harmony (olcsóbb)
Ezek növényi hatóanyagúak, nem okoznak függőséget. Elvileg álmosságot sem, bár én nagy ritkán akkor alkalmazom, ha szorongok valamin és nem tudok elaludni.
Remotiv, recept nélkül vehető, és segíteni tud. Viszont nem mindenkin, mert van, akit inkább túlpörget.
A mentális beavatkozásra szánt készítmények hatása mindig kiszámíthatatlan, ezért óvatos kísérletezésre lehet szükség.
A Xanax tompító nyugtató, a Rivotril antiepileptikum, kifejezetten álmosító mellékhatással, a Frontint altatóként is javasolják. Ezek már gyógyszerek, azokkal pedig önveszélyes és TILOS játszani. A háziorvos csak találgatni tud, és szokásból ír fel valamit, amitől a páciens kicsit majd lenyugszik. A mentális problémák gyógyszeres kezelésének szakembere a pszichiáter, ő össze tud hangolni több gyógyszert is. De ismert tény, hogy a pszichiáter által felírható gyógyszerek hatása sem teljesen egységes, ezért az, hogy a szomszédon segített, nekem még árthat is. Sajnos az agyi kémiánk nem elég egyforma.
A kifinomult gyógyszerek hatásának felméréséhez egyébként két-három hétre van szükség, addig a pszichiáter előírása szerint kell szedni, engedélyezetlen megszakítás és variálás nélkül, egyébként biztos, hogy csak bekavar.
Persze a nyugtatás, kedélyjavítás igényének valami háttéroka is van, amin, tudom, sokszor nem könnyű vagy nem is lehet változtatni. De a pszichiáter ismeri a kifinomult módszereket, és eredményesen próbálkozhat. Pszichiátert ingyen is lehet találni a körzeti mentálhigiénés rendelőben, de csak sokára lehet időpontot találni. A magánrendelés átlagos ára 7-10 ezer forint 50 percenként.
Ne keverjük a kettőt.
A nyugtató az mindig is tompítani fog valamennyit, de inkább csak az első órában és igen erősen adagfüggő a dolog.
A kedélyjavítók (antidepresszánsok) teljesen másként hatnak és nem jellemző rájuk sem a tompítás, sem a fizikai gyengeség, sőt épp ellenkezőleg. (legalábbis miután elkezdtek már hatni és elmúltak a mellékhatások, vagyis úgy az 1. hónap után).
wellbutrin vagy zoloft, ha szerencséd van akkor beválhat
mind2ő kedélyjavító (nem nyugtató), ráadásul a wellbutrin inkább enyhe stimuláns
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!