Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik ezek a gondolatok, félelme...

Mik ezek a gondolatok, félelmek? :- (

Figyelt kérdés

Megesett már többször is az ilyen eset ... Nevelőapukámmal élek együtt, külön szobánk van, persze, de a macsek miatt nyitva hagyjuk az ajtónkat. Egymás mellett van a két szoba, tehát áthallatszanak a dolgok. Megszoktam, hogy éjszakánként, lefekvéskor hallom, ahogy szuszog, mocorog, horkol. Ha nem hallom, akkor rögtön arra gondolok, hogy meghalt. Ha elmegy valahová, és sokáig nem ér haza, szintén a halál jut eszembe. Meghalt, meggyilkolták, elgázolták, ... hasonlók.



A másik eset pedig, hogy néha bemesélek magamnak dolgokat, és rosszul leszek. Mondjuk legutóbb egy kis fejfájásból csináltam magamnak "agydaganatot", bepánikoltam, elsírtam magam ...


Nem tudom mitől jönnek ezek a gondolatok, vagy hogy mit tehetnék ellenük :( Ijesztőek.


20L


2015. jún. 17. 23:44
 1/4 A kérdező kommentje:

Romlott valamennyit a szemem, a bal jobban ... Félek, hogy megvakulok.


Szoktam rajzolni, napi szinten, néha inhüvely gyulladásra hiszem azt, hogy lebénul a kezem ... Borzalmas :(

2015. jún. 17. 23:51
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Amikre gondolsz, azok nem a Te gondolataid, hanem valaki mástól hallottad vagy olvastad őket, a hírekben láttad stb. A neten és a médiában rengeteg olyan információ van, ami csak ijesztegetés céljából kerül fel. Nem kell ezektől berezelni. Űzd el ezeket a gondolatokat: sétálj jó sokat, azzal kiűzöd a rosszakat, és előjönnek a te saját gondolataid, ami csupa kellemes dolog. Amúgy én is voltam úgy, hogy rosszullétig "hergeltem" magam, sőt, volt, hogy a buszon az eszméletemet vesztettem ez miatt. :D
2015. jún. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha valmi rossz jut az eszedbe, probàld elterelni a figyelmedet valamivel.

nekem ez jött be, relytvènyfejtès, olvasgatàs vagy egy jo zene. Mindig kibillent a nehativ lègkörömből.

2015. jún. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az agy oxigénhiányos állapotából eredően nem tudja helyesen értelmezni a beérkező információkat. Némi plusz oxigén bevitele serkenti az agyműködést
2015. jún. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!