Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyötrő gondolatok? Mi megoldás?

Gyötrő gondolatok? Mi megoldás?

Figyelt kérdés
Az elmúlt néhány hónapban több ismerősömet is elveszítettem a legtöbben rákban haltak meg. Az egyik éjszaka arra ébredten, hogy ráz hideg és rettegek. Szó szerint remegtem a félelemtől. Azt álmodtam, hogy meghaltam. És halálom után nem volt semmi. Aludtam, de egy pillanatra átéltem azt a félelmetes érzést, hogy nincsenek gondolatok, hangok, érzések. Iszonyatos volt. Azóta nap mint nap vissza tér ez a gondolat. Nagyon sokat gondolkodom az elmúláson és tudatosulni látszik bennem, hogy nincs a halál után semmi. Megszűnik számunkra a világ és tök mindegy, hogy mit csináltunk rosszak voltunk vagy jók. Nincs számonkérés, jutalom vagy egyéb más az életünkben tett dolgokért. Szóval ez a gondolat itt motoszkál a fejemben minden nap és nem tudok tőle szabadulni. Volt már valaki hasonló helyzetben? Hogyan lehetne ezen túllépni?
2015. ápr. 2. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:

szedj b vitamin komplexet, az nagyon hatasos az idegrendszernek, ezen kivul relaxalj, sportolj sokat, legyel sokat a napfenyben, es keresd az elet szep dolgait, mert nem hagyhatod, hogy az almaid miatt mar most ugy elj,mintha meghaltal volna valoban.

jobbulast kivanok, es ha nem mulnanak el a gondolatok, akkor keress fel egy pszichologust

2015. ápr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
huuuu kérdező ez nagon megrázó amit írtál,de komolyan!durva!ám jól mondja az első válaszoló,fogadd meg a tanácsát:)
2015. ápr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen időszakom, és emellé még egy folytonos halálfélelem is társult. Legszívesebben kiszálltam volna a saját fejemből, annyira nyomasztóak voltak ezek a gondolatok. De sok zenét hallgattam, igyekeztem elfoglalni magam-mert addig sem gondolkodok. Az idő segített átlendülni a rossz perióduson, ma már újra jól vagyok.
2015. ápr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen ez a halál félelem nálam is van. Főleg a ráktól félek nagyon. Annyi pozitív hozadéka van a dolognak hogy most átformálódott talán a gondolkodásom. Valahogy kezdem elfogadni a halandóságom tényét és belátni azt hogy ketyeg az óra. Most Elkezdtem eljárni szűrő vizsgálatokra, próbálok egészségesebben élni. pont nem rég vesztettem el az állásom és választanom kellett hogy olyan állásba megyek ahol Továbbra is napi 14-16órát dolgozom vagy inkább kevesebb pénzért napi 8 at. Inkább az utóbbit választottam mert már jobban érdekel az hogy olyan dologokra is legyen időm ami nekem fontos. Párommal gyereket szeretnénk és soha Ennyire még nem vágytam rá. Sajnos elég nehezen jön össze elég sokat járunk az miatt is orvoshoz de ezek az elmúlással kapcsolatos gondolotaim ráébresztettek arra higy fontos hogy az ember génjei tovább éljenek valakiben. Mert ha nincs semmi a halál után akkor ez az egyetlen dolog ami ezen a világon tovább él belőlem. Szóval azért nem minden annyira rossz csak nagyon nehéz magát a halandóság érzését elfogadni.
2015. ápr. 3. 04:08
 5/6 anonim ***** válasza:

"Igen ez a halál félelem nálam is van. Főleg a ráktól félek nagyon."


Hasonló cipőben járunk. Nekem is nagyon sokat segített a hipochondria (vagy rákfóbia? Tudja a fene mi), mert rengeteget változott az életszemléletem. A szar munkahelyemet otthagytam, szerencsére támogat a család, és próbálok felépíteni valami sokkal élhetőbb életet a napi robot helyett. Örülök, hogy te is megláttad, mi az igazán fontos az életben - sokszor nem az, amit hallasz a tv-ben, az utcán!


A halandóságról:

Az, amit álmodban átéltél, aligha lehet igaz. Hiszen ha megszűnsz létezni, akkor mi és hogyan élné át azt "a félelmetes érzést, hogy nincsenek gondolatok, hangok, érzések". Ez önmagában paradoxon. Ez az álom legfeljebb a mostani (vagy inkább: az akkori) éned halálfelfogásának a kifejeződése lehetett. Tehát: egy elképzelés.

Olvass utána a halálközeli élményeknek, főleg azoknak, amelyek egyfajta mélyebb, elvontabb értelmezést nyújtanak. Szerintem sokkal közelebb áll a valósághoz, mint ez a gondolat, ami inkább az ego elmúlástól, változástól való félelmét mutatja. Tudom, hogy önáltatásnak tűnhet, de - hosszadalmas, igen kritikus személyes kutakodás után mondom - nem tartom annak, több okból sem.


"Mert ha nincs semmi a halál után akkor ez az egyetlen dolog ami ezen a világon tovább él belőlem."


Bocsánat, lehet, hogy ez nem fog tetszeni, de annyi helyről hallom ezt, hogy muszáj megjegyeznem: a gyereked nem te leszel, még részben sem, és bizonyos fizikai jellemzőkön és viselkedésmintákon kívül semmit nem fog megtartani "belőled". Amit adhatsz neki, az egy életszemlélet, amely segít neki leküzdenie a maga akadályait.

2015. ápr. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a legutóbbit nagyon hasznosnak találtam. Igen az átélni a halál érzését valóban paradoxon de jobban nem lehetett szavakba önteni az az érzést. Elég sok cikket olvastam már az elmúlással kapcsolatban főleg amióta ezek a gondolatok a fejemben vannak és gyakorlatilag nem találkoztam olyannal ami megnyugtató lenne. Szoktam mondani hogy én lennék a legboldogabb ha találkoznék egy szelemmel például. Nem vagyok az a típus aki azt hisz csak el amit lát mert pl. a sugárzást sem látom mégis van. De még hihető elmélettel nem találkoztam a lélek (már ha ez létezik) tovább élésével kapcsolatban. Irigylem a hívőket akik elfogadják a hitük által felkínált túlvilág gondolatát nekem ez nem sikerült. Pedig jó lenne valamit találni ami elfogadható. Valóban igaz amit írtál. A gyerekem nem én vagyok. De jelenleg én úgy gondolom genetikailag azért tovább visz engem a jövőbe. Persze ez az éppen akkor már a földben rothadó egomat nem fogja vigasztalni. Nagyon nehéz ez a dolog. Érdekes hogy nehéz olyan embereket is találni akik hajlandóak erről beszélni. A legtöbb ismerősöm kapásból pszichiátert javasol majd az gyógyszert. De én ezt nem egy betegségnek élem meg. Egyszerűen válaszokat keresek nehéz kérdésekre
2015. ápr. 5. 07:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!