Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A borderlineok miért gyűlölnek...

A borderlineok miért gyűlölnek és szeretnek egyszerre?

Figyelt kérdés

szóval egyszer csak "kattan " valami és hirtelen ki akar dobni,meg belém köt, mikor előtte én voltam a legfontosabb. aztán megint fontos vagyok,és ez így hullámzik.


de miért "gyűlölik" is azt az embert,akit szeretnek?


(nem tudjátok a szerető gyűlölség könyvet hol lehet beszerezni? hiába keresem)


2015. jún. 16. 18:42
 1/6 anonim válasza:

Basszus, nehéz lehet, nem irigyellek.. :/


Nekem apám ilyen. Az a baj hogy a borderline-osok igazából nem 'fogyatékosak' a szó szorosabb értelmében, tehát tudják ők is hogy valami nem oké, viszont irányítani nem tudják 100%-osan. (Tapasztalataim és ismereteim szerint legalábbis...)

A körülötte/mellette lévőknek, vagyis a te esetedben kell neked tolerálnod. Ebből a pár sorodból is kiderült hogy mellette állsz, és nem szeretnél elmenekülni a probléma elől, sőt, segíteni szeretnél neki. Amit remélhetőleg ő is tud, érez és értékel.

Beszéljetek sokat magáról a betegségéről.. és próbáljatok meg megállapodni abban hogy ilyen dolgokat megpróbál nem mondani neked, mert neked amúgy is nehéz így, ne nehezítse meg mégjobban.

Mást sajnos nem tudok ajánlani...:( Minden jót!

2015. jún. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szia én is borderlineos vagyok meg van a szerető gyűlölség ment a privát
2015. jún. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
azért, mert félünk, hogy elhagy minket, akit szeretünk, rettegünk az elhagyástól, ezért inkább mindent megteszünk, hogy meggyűlöljön, hátha úgy nekünk is sikerül, és nem fáj annyira az űr, amit maga után hagy...mert úgyis elhagy, nincs ember, aki hosszú távon képes lenne az állandó ingadozást elviselni. ezért már a kezdetektől érezzük minden kapcsolatunkról, legyen az munkahelyi, baráti, rokoni, társ, bármi, hogy amint megismer minket igazán, nem fogunk kelleni. mi meg ha valakit megszeretünk, görcsösen ragaszkodunk és kapaszkodunk, szinte gyermeki rajongással
2015. júl. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A szeretet-gyűlölet általában nem egyszerre megy, hanem periódikusan váltakozva, hirtelen átfordulva, akár rövid időn belül többször is. Ez a labilitás a bpd egyik fő ismérve...
2015. júl. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hosszúhajú ***** válasza:
nem tudjuk kezelni sem a közelséget sem a távolságot. ha túl közel van valaki belé rúgunk, de ha túl távol akkor csüngeni akarunk rajta.
2015. szept. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én is borderline vagyok.. Általába én is sokat veszekszem a barátommal, néha kiakadok, néha meg nagyon jó kedvem van.. MIkor felidegesít (legalábbis úgy érzem) a fejéhez vágom, hogy gyűlölöm, meg nem szeretem el akarom hagyni.. Öt perc múlva megbánom, mert szeretem... Én azt hiszem hogy olyankor nem gyűlölöm igazán, egyszerűen csak annyira dühös leszek h meg tudnám fojtani.. Szerintem mindenki mond olyat, ha ideges amit nem gondol komolyan.. Én így gondolom, nekem a legfőbb problémám hogy az indulataimat nehezen tudom kezelni, és előbb cselekszem, mint hogy lehiggadnék.. Persze már tünetek is vannak, csak most erre az egyre tértem ki.. És ha valaki szeretne hasonlóan borderline beszélgetni, és megosztani a tapasztalatokat írjon privátot:) 22/l
2015. dec. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!