Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez még normálisnak tekinthető?...

Ez még normálisnak tekinthető? Segítség!

Figyelt kérdés

nagyon kimerítő évem volt, nagy volt rajtam a nyomás, több helyen kellett teljesítenem, és tegnap-tegnapelőtt (amikor már véget értek a képzéseim) jött ki rajtam:

először nagyon megfájdult a fe3jem, az egész egyre jobban görcsölt, hirtelen nagyon ideges is lettem, dobáltam a mobilom, pár dolgot ami az utamba akadt, elegem volt mindenből, nagyon magam alatt voltam és céltalannak éreztem magam (pedig ennek éppen az ellenkezője vagyok: teli vagyok célokkal és motivációval), alapdolgokra nem emlékeztem, pl. valahol meg kellett adnom a telefonszámom és nem emlékeztem a számok sorrendjére, pedig amugy fejből tudom, de most utána kellett néznem.... meg ilyen pl. hogy odamentem az ablakot becsukni, de már csukva volt...és akárhogy akartam, nem tudtam visszaemlékezni, mikor csuktam be (csak én voltam itthon, tehát az biztos ,hogy én csuktam be) ...szerencsére aztán sikerült nagy nehezen elaludnom, amitől kiállt a szörnyű fejfájásom is, viszont hajnalban felriadtam pár órára és nem bírtam elaludni utána...

másnapra szerencsére elmúlt, és ismét "normálisnak" éreztem magam.

Kérdésem az lenne, hogy ezek a dolgok egy ilyen stresszes, megterhelő év után normálisnak tekinthetők-e, vagy menjek esetleg kivizsgáltatni magam? És, hogy hosszútávon a leírtak alapján lehet, hogy kialakul nálam a bornout??Még csak 19 éves vagyok(lány)!!!

Min változtassak, ha a kötelességeimből nem tudok visszavenni?

Kérem, legfőképp olyan válaszoljon,aki tapasztalt hasonlót / végzettséggel rendelkezik valamilyen kapcsolódó területen (pszichológia, pszichiátria, mentálhigiénia, konzultáció, szociálpedagógia, stb..), vagy éppen valami ilyesmit tanul, mert megbízható válaszokat szeretnék.

Előre is köszönöm!


2015. jún. 12. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos. 1 alkalomból ne vonj le túl sok következtetést.

Így engedtél le a hosszú stresszből.

Viszont figyelj, mert 1x oké, de azért mégsem normális reakció az ilyen.

Máskor próbálj meg lazítani és kiegyensúlyozottabban élni, mert egy ilyen "kiborulás" után akár a pszichiátrián is magadhoz térhetsz, ha úgy jönnek össze a körülmények és valaki orvost hív.

2015. jún. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Min változtassak, ha a kötelességeimből nem tudok visszavenni? "


Ilyen nincs!

Ha nem bírod, akkor válts tanulmányt, munkahelyet. Belebetegedni nem éri meg, ha nem bírod a nyomást.


AMúgy beszélj szakemberrel. Ezen az oldalon senki nem fog kezelni senkit szakértelemmel és ingyen.

2015. jún. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!