Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha értéktelennek...

Mit tegyek, ha értéktelennek érzem magam?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, egy csomó időt elhúztam már az életemből, csak egy kicsit dolgoztam, és most jelentkeztem egyetemre. De valószínű nem lesz elég pontom. Mióta célegyenesbe ért a felvételi, beleástam magam a munkakeresés, felsőoktatás világába, azóta teljesen értéktelennek érzem magam. Nem értek semmihez, nincs semmilyen tehetségem. Reál tárgyakból használhatatlan vagyok, bár jó tanuló voltam, de semmi különös.

Egyedül angolból jobb a tudásom az átlagnál, de ez szerintem nem olyan ritka dolog. Még azok a szakok amiket megjelöltem, sem hoznak nagyon lázba és büfészakoknak is mondják. Mi baj lehet velem, vagy mit csináljak? Járjak pszichológushoz? Vagy hogy változtassak / találjak valamit ami tényleg érdekel? Nekem szakma is jó lenne, de ahhoz is kell tudás / tehetség. Nagyon el vagyok keseredve. :(

Nem vágyom semmi másra csak hogy hagyjanak békén és lehessek itthon magamban, de ezt nem tehetem meg ugye... Mindig is introvertált voltam, de azt hittem tudom kezelni, egész szépen fejlődtem a középiskolától kezdve, egyedül intéztem a dolgaim, csak annyiban látszott, hogy nem vagyok olyan beszédes stb... De nem, úgy érzem ez a munkakeresés/munkavállalás/döntés a jövőről/a jövő kitalálása és megvalósítása nekem túl sok. Alapvetően nagyon ritkán van rosszkedvem, de szerintem ez csak azért van, mert eddig nem foglalkoztam ezzel a dologgal meg olyan távoli volt.



2015. jún. 11. 19:34
 1/6 anonim válasza:
50%
Gondolj arra, hogy vannak emberek akik indexlámpát szerelnek BMW-kbe.
2015. jún. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Lekri ***** válasza:

Amit leírtál kortünet, a legtöbb fiatal küzd ezzel, vagy elnyomja magában, de mindenképp jelen van a céltalanság.

Gondolj arra, hogy 23 évesen vagy a legjobb szellemi és fizikai formában, ezt kellene kihasználni.

Javaslatom a következő:az egyetemet felejtsd el, színtiszta időhúzás, még négy év lebegés, azután ugyanitt tartasz majd, csak köezelebb a 30-hoz.

Pszichiáter helyett méresd fel a képességeidet egy pályaválasztási tanácsadónál, azután érettségihez kötött OKJ-s képzésen válassz egy szakmát. Reneteg van, akár ingyenes is. Másfél év alatt végzel. Törekedj, hogy a legjobb legyél és a munka öröme helyreteszi a lelked. Nem utolsósorban biztos kenyér lesz a kezedben, hiszen egyre kevesebb a jó szakember és mindenki szívesen megfizeti a tudást. Rengeteg embernek segíthetsz így, elsősorban magadnak. Aztán eldöntheted mire költöd a pénzed, vehetsz lakást, vagy becsavaroghatod a világot. Jobb buli, mint a poshadt nihil, nem igaz?

2015. jún. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
0%
Akaszd fel magad!
2015. jún. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem aztán mindegy lenne az is ha szakmám van, de mi? Ahhoz is tehetség kell és tudás. Attól, hogy elmegyek tanácsadóhoz, még nem lesz hirtelen tehetséges matekhoz vagy fizikához, se a nem létező kreativitásom nem fog előbújni. Szívesen elmennék én CNC gépkezelőnek meg szoftverfejlesztőnek vagy asztalosnak vagy akármi... Ezek a keresett szakmák. A probléma az hogy a leghalványabb fogalmam sincs egyikről se, még azt sem tudom sokról elképzelni, hogy mit jelent... A számítógépemet jó ha felhasználói szinten megértem, de sokszor még annyira se. Ráadásul lány vagyok, vannak olyanok amikhez fizikai erő is kell. Csupán azért gondoltam az egyetemre, mert az angol az egyetlen amiben jobb vagyok mint mások és értem is.
2015. jún. 14. 16:26
 5/6 anonim válasza:

Szia,


Jó ötlet lehet a szakma, de alapvetően te érzed, hogy pl mennyire szeretsz olvasni, mennyire érdekel a kultúra stb. Nem lenézésből írom, hisz egy CNC-forgácsoló is forgathat szépirodalmat, de szerintem ha értelmiségi-típusnak gondolod magad, akkor érdemes egyetemre menni. Büfészak...rajtad múlik, mit hozol ki belőle.

2015. jún. 16. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolj arra, hogy 23 évesen vagy a legjobb szellemi és fizikai formában, ezt kellene kihasználni. "


engem ez halálra rémít :) nem jó tudni, hogy ennél csak rosszabb lehet

2015. jún. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!