Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem ertektelennek...

Miért érzem ertektelennek magam? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azt tudni kell hogy eleg labilis vagyok erzelmileg, mindenen idegeskedek, sokak szerint sokkal rosszabbnak latom magam mindenben, mint amilyen vagyok...nem tudom, nem ertek veluk egyet. A kornyezetemben mindenki jo valamiben, a baratnoim kb él tanulók, en kb 4es, vagyok nem tudok jobb lenni. Nem fogok egy egyetemre se bekerul, ahova akarok, a jog rengeteg pont, nyomozo nem lehetek a rossz gerincem miatt, mas nem erdekel, hiaba nezelodok kb minden nap. Ugy erzem egy senki lesz belolem, hiaba tanulok, es csalodast okozok a szuleimnek. Szinten a baratnoim nagyon jol tancolnak, ők az osztalyban/evfolyamon A tancosok. En abbahagytam 4 év utan (ertheto okok miatt), bar akkor se voltam valami jo szerintem. A baratom szinten nagyon jo tancos (ő neptancol), es matek-fizikabol elég penge, siman bekerul epiteszmernokire. Nagyon ugy erzem magam mellette, hogy sokkal ertekesebb ember nálam, ahogy a kornyezetemben lévő emberek is. Ugy erzem semmiben nem vagyok jó, ertektelen vagyok, es senkinek nem hianyoznek ha eltunnek. Nincs semmi eselyem hogy jo eletem legyen, jo helyre keruljek be (11.es vagyok). Ratesz egy lapattal hogy faterom egy idiota (nem ternek ki rá, nem ver vagy ilyesmi, lelkileg piszkal es sokszor osszeveszunk mindenen, mivel még mindig 12 eveskent kezel), valamint hogy eleg sulyos gerinc ferdulesem van, ami sokmindenben gatol, foleg testneveles teren, rossz a tartasom is. Mindig azt erzem hogy minden lany jobb nalam, es minden lanyt versenytarsnak erzek a baratommal szemben, hiaba nem ad erre okot. Én igy erzem barmit mond. Kulsoleg allitolag azt mondjak szep vagyok, noies alakom van, persze ebben is azert rosszabbnak latom magam. 7en vagyunk jobb baratnok, ugy erzem en vagyok a legkeveseb fontos, akinek nincs parja, aki egyedul ül, akinek nem olyan fontos a szulinapja, akit nem keresnek csak ugy meg. Alkalmankent igy erzem (osztalytarsak vagyunk). Jartam már ketszer pszichologushoz, de mindig abba kellett hagyni, egyszer penz, egyszer anya mutetje miatt. De az is csak max a mindennapok elviseleseben segitett, az alapproglemakon nem. Szerencsetlen nő, kb minden órán sirtam neki, szo szerint valamiert..jart valaki ilyen helyzetben? Utalok ilyen lenni, ilyen onbizalomhianyos, es csak alapbol ilyen. Lecserelnem az egesz belsomet ugy ahogy van.

2015. máj. 21. 22:20
 1/1 anonim ***** válasza:
50%

Ez egy olyan jelenség, amit leírtál, amelyben kisebb-nagyobb mértékben mindenki végig megy. Ez a pubertás velejárója, nincs benne semmi olyan, ami másnál valamilyen formában ne fordulna elő.


De nem megnyugtatni akarlak, hanem a problémáid gyökereire rávilágítani. A problémáid gyökere, pedig az, hogy a hited nem megfelelő (nincs hited).

Ezek a problémák tipikusan olyanok, melyeket az Isten képes bennünk belül gyógyítani, és megszüntetni, de nem azért, hogy olyanok legyünk, amilyeneknek mi szeretnénk lenni, hanem olyanok, mint amilyenné az Isten szeretné, hogy váljunk.


Ha sikerülne kiépítened egy kapcsolatot Jézussal, akkor ezek a problémák jelentőségüket fogják veszíteni. Nem állandóan magaddal fogsz foglalkozni, hanem azzal, hogy Jézus mit tartott az olyan problémákról, amelyeket felsoroltál.

Ez az Útja a benső harmóniának, és a boldogságnak, minden más út a bódultságba vezet.

2015. máj. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!