Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontin/vezetés?

Frontin/vezetés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy van-e itt olyan aki szedi és vezet mellette. Röviden: kb 2 éve vagyok pánikbeteg. Jártam autogén tréningre ami rengeteget segített csak ahogy abba hagytam a relaxálást vissza estem. A következő hetekben muszáj olyan programokra mennem ahol eddig mindig rosszul lettem. Elkezdtem újra a relaxálást de annak kell pár hónap, hogy hasznàljon. Eddig citromfű teákat ittam és próbáltam természetesen megoldani, de most ennyi idő alatt nem fog menni. A háziorvos írt fel nekem 0,25 frontint. Ma gondoltam kipróbálom, mert nem akarom folyamatosan szedni csak ha mennem kell valahova. De közbe jött ma egy program ahova kocsival mennék ( ha betompít a frontin akkor egyértelműen nem ülök autóba). Szóval van itt valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Kicsit félek bevenni, bár tudom hogy ez a legkisebb dózis, azért is ezt irattam fel. Köszönöm előre is
2015. jún. 10. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj,én a helyedben így nem vezetnék. Igaz,nem tudom mennyire tompít ez a 0,25-ös,de inkább nem kockáztatnám meg. A betegtájékoztatóban (net) írja,hogy "A szedáció, az emlékezetkiesés, a csökkent koncentrációs képesség, vagy a károsodott izomműködés hátrányosan befolyásolhatja a gépjárművezetéssel vagy gépek kezeléséhez szükséges képességeket..."


Egy ismerősöm szedi a frontint,de talán ő erősebbet, mert mindig nagyon kába, és állítólag(!) többet is szed valamikor,mint lehetne neki. Nem tudom. Az biztos,hogy tompít, láthatod a betegtájékoztatóból.

Engem már más gyógyszer is,nem hogy a frontin. Inkább ne kockáztass.

2015. jún. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen ezt olvastam én is. Azért lennék kiváncsi a tapasztalatokra. Mert sok fórumon írják, hogy nyugodtak tőle és ennyi, nem kábítja őket. Gondolom elég sok ember szedi és mégse zombik járkálnak az utakon.. Persze ez túlzás de érted :)
2015. jún. 10. 11:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem tiltja törvény, hogy frontin mellett vezess, gyakorlatilag viszont kötelességed hogy ne ülj volán mögé olyan állapotban, amivel a saját és mások testi épségét kockáztathatod. Mi nem tudhatjuk hogy rád a nyugtató milyen erős hatással van, de tényleg csak akkor vezess, ha nem érzed lelassulva magad, jók a reflexeid! Rendőr is büntethet, ha láthatóan nem vagy megfelelő állapotban a vezetéshez.
2015. jún. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen,értem. :) Én nem tudok neked személyes tapasztalattal szolgálni, de hátha más igen, meg persze magadon is tapasztalod majd a hatását.
2015. jún. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nyugtatót szedek pánikbetegségre és vezetek. Persze van,hogy többet veszek be és akkor nem ülök autóba, de alapvetően nem zavar. Ezt te érzed, ítéld meg,hogy biztonságosan tudsz-e vezetni. Ha nem, akkor természetesen ne veszélyeztesd mások és saját épséged, annyit nem ér az egész.
2015. jún. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Igen ezt teljes mértékben így gondolom, soha nem ülnék úgy autóba ha nem érezném biztonságosnak. Veszélyeztetés miatt se meg amúgy is. Egyszer ittam egy 3 decis bolti wisky colát, meg se kottyant. Utána grilleztünk stb és kb 4 óra múlva állatorvoshoz kellett mennem ami kb 3km-re van.. Vissza fele belém nyilalt, hogy úristen én ittam. :) Már attól lelkiismeret furdalásom volt pedig annak aztán semmi hatása.. Szóval erre nagyon figyeltem mindig is. Utolsó neked külön köszi, ez volt a lényeg, hogy nem lehetetlen küldetés :)
2015. jún. 10. 14:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Kb 1 órával előtte vedd be. Akkor kábaság már nem lesz, de a nyugi még marad.
2015. jún. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!