Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom? Olyan,...

Mi lehet a bajom? Olyan, mintha lenne egy másik énem, aki erősödik.20/f (hosszú)

Figyelt kérdés

Rossz memóriával rendelkező, szétszórt, visszahúzódó, társaságban jellemzően csöndes és másokat meghallgató ember vagyok.

13-14 éves koromban kezdődött. Nem azért kezdtem el írni, mert írni akartam, hanem mert úgy éreztem, valahogy ki kell adnom magamból azt, ami a fejemben van. Senkinek sem mutattam meg. Naplót kezdtem el írni egy lány szemszögéből. Általában hasonló dolgok történtek velünk, de ő máshogy reagált mint én és más volt a véleménye. A napló magától íratta magát, olyannyira hogy megijedtem tőle és abbahagytam. A furcsa érzés azonban nem múlt el, sőt erősödött. Lassan 20 éves leszek és ott tartok, hogy "él" egy 20 éves lány a fejemben, akinek minden emléke annyira tiszta mintha az enyém volna, pedig velem sosem történtek olyan dolgok, mint vele. Folyamatosan tudom mikor, miről mit gondol, de nem "hallom" mint a filmekben. Egyszerűen tudom.

Ez még nem lenne baj, akkor kezdtem el igazán félni, amikor néhány hónapja először fordult elő velem, hogy "elvesztettem az irányítást". Egy kritikus helyzetben ösztönösen úgy viselkedtem, ahogy ő viselkedett volna. A kritikus helyzetet én nem tudtam volna megoldani magamtól, de neki sikerült. Azóta többször fordult elő velem ilyen, de ilyenkor mindig úgy érzem, nem vagyok önmagam. A másik probléma, hogy ez a lány mindenben olyan, amilyen én csak szeretnék lenni ezért őrült nagy a kísértés, hogy rá hallgassak. Nyitott, társasági ember, humoros és magabiztos. Amikor "vele vagyok" (ez max. 1-2 perc) olyankor mindig minden sikerül, de valamiért félek ettől az egésztől. De nem érzem magam lánynak és nem is akarok lány lenni.

Mi lehet a bajom? Szerintetek ajánlott hogy orvoshoz forduljak, vagy ilyen mással is van?

20/f



2015. jún. 6. 01:22
1 2 3
 21/21 Schmiedt Martin válasza:
Disszociatív személyiségzavar lehet
2015. szept. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!