Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom? Olyan,...

Mi lehet a bajom? Olyan, mintha lenne egy másik énem, aki erősödik.20/f (hosszú)

Figyelt kérdés

Rossz memóriával rendelkező, szétszórt, visszahúzódó, társaságban jellemzően csöndes és másokat meghallgató ember vagyok.

13-14 éves koromban kezdődött. Nem azért kezdtem el írni, mert írni akartam, hanem mert úgy éreztem, valahogy ki kell adnom magamból azt, ami a fejemben van. Senkinek sem mutattam meg. Naplót kezdtem el írni egy lány szemszögéből. Általában hasonló dolgok történtek velünk, de ő máshogy reagált mint én és más volt a véleménye. A napló magától íratta magát, olyannyira hogy megijedtem tőle és abbahagytam. A furcsa érzés azonban nem múlt el, sőt erősödött. Lassan 20 éves leszek és ott tartok, hogy "él" egy 20 éves lány a fejemben, akinek minden emléke annyira tiszta mintha az enyém volna, pedig velem sosem történtek olyan dolgok, mint vele. Folyamatosan tudom mikor, miről mit gondol, de nem "hallom" mint a filmekben. Egyszerűen tudom.

Ez még nem lenne baj, akkor kezdtem el igazán félni, amikor néhány hónapja először fordult elő velem, hogy "elvesztettem az irányítást". Egy kritikus helyzetben ösztönösen úgy viselkedtem, ahogy ő viselkedett volna. A kritikus helyzetet én nem tudtam volna megoldani magamtól, de neki sikerült. Azóta többször fordult elő velem ilyen, de ilyenkor mindig úgy érzem, nem vagyok önmagam. A másik probléma, hogy ez a lány mindenben olyan, amilyen én csak szeretnék lenni ezért őrült nagy a kísértés, hogy rá hallgassak. Nyitott, társasági ember, humoros és magabiztos. Amikor "vele vagyok" (ez max. 1-2 perc) olyankor mindig minden sikerül, de valamiért félek ettől az egésztől. De nem érzem magam lánynak és nem is akarok lány lenni.

Mi lehet a bajom? Szerintetek ajánlott hogy orvoshoz forduljak, vagy ilyen mással is van?

20/f



2015. jún. 6. 01:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
13%

A meg nem született ikertestvéred van a fejedben.

Ct-vel kimutatják a tumort és eltávolítják. Kis fogak, hajak, meg körmök lesznek benne.

2015. jún. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
11%

Ez a skizofrénia, amely szervi baj.

Láttam a tévében. Valami módosult a fejedben, gyógyszerrel kezelhető.

2015. jún. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó kettő szerintem hülyeséget beszél. Láttam a tévében.
2015. jún. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Privátnak: látnokokban köszi de nem hiszek.

Elmentem pszichológushoz, de miután elmondtam neki hogy amúgy is a fiúkhoz vonzódom, bevette a fejébe, hogy transzi vagyok csak elnyomom magamban. De én tudom, hogy valami más a baj, mert nem vagyok lány, és a női ruhák sem vonzanak.

Kihez fordulhatnék? Keressek másik pszichológust?

2015. jún. 18. 23:27
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

hát szerintem igen. egy pszichológus eleve nem mondhat semmi ötletet hogy szerinte mi vagy, hanem ki kell várnia, amíg te mondod ki amit ki kell mondani.

De szerintem közöd sincs a transzexuálisokhoz.... teljesen normális vagy.

2015. jún. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Keress másik pszichológust, mert olyanhoz mentél el, aki nem járt be az egyetemi órákra! egy pszichológus nem tippelgethet, hogy szerinte te mi vagy, több alkalom kell ahhoz, hogy felállítható legyen egy diagnózis.

Na mindegy, a lényeg, ha úgy érzed, hogy szakember segítségére van szükséged, keress mást. :) Hajrá, én szurkolok neked!

2015. jún. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
85%

Annyira szeretnél olyan lenni mint az a lány hogy kitaláltad magadnak mivel így kicsit azt érzed hogy olyan vagy?

nem tudom máshogy megfogalmazni

de igen, keress másik pszichológust, addig amig találsz valakit aki segit.

önmagában az hogy a pasikhoz vonzodsz nem tudom h összefüggésben lehet e ezze.

2015. jún. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Velem pontosan ugyan ez van, csak én lány vagyok, és fiút képzelek el
2015. jún. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 kizcar ***** válasza:
Menj el pszichiáterhez, pszichológushoz! Szerintem se nyomd el magadban azt a lányt. Próbáld elegyíteni, összevonni a dolgokat. Maradj továbbra is fiú, de a lány személyiségének jó tulajdonságait ötvözd a fiú személyiséged jó tulajdonságaival. Ettől pedig nem fogsz lánnyá válni. Pont ellenkezőleg. Egy magabiztos, önbizalommal teli, határozott, jó önbecsülésű férfi válhat belőled, akiért a nők odalesznek. Ráadásul lehet jobban meg is tudod érteni őket a lány éned révén. Lehet nem lesz könnyű, de szerintem megéri a melót.
2015. júl. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Hát én esetleg tudok neked 1-2 dolgot mondani, de ez olyan, mint a mátrixban a kék meg a piros pirula. Kéred a pirosat? Akkor írj. Ha a kék kell keress 1 orvost!
2015. júl. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!