Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ezek a tünetek...

Szerintetek ezek a tünetek lelki okok miatt vannak?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok és az anyukámmal nagyon rossz a kapcsolatom és egyre csak rosszabb. Kiskoromban nem foglalkozott velem és apukám nevelt és volt olyan, hogy 1 évben egyszer találkoztam anyukámmal. Sokszor bántott, de leginkább lelkileg. Amióta visszakerültem hozzá egyre jobban utálom, mindenért lecsesz és sokszor van, hogy jók a jegyei, rend van a szobámban és akkor is addig kutakodik a szobámba, amíg valamibe bele nem köt és néha még ki is talál dolgokat, sosincs hozzám egy jó szava se, mindig csak a rosszat veszi észre. Tavaly nyáron egész végig itthon voltam, mert nem engedett sehova, mert hogy szerinte a nyári szünet azért van, hogy itthon legyek. Végig be voltam "zárva" itthonra és végig az ő lecseszésit hallgattam mindenért és miután végig szidott és bántott utána még fél óra múlva visszajött, hogy még valamivel bántson és folyton ez van és tavaly nyáron depressziós voltam attól, mert jelentéktelennek éreztem magam és hogy mindig bántanak és ettől az egész helyzettől és elkezdett zsibbadni a bal karom aztán rá 2-3 hétre meg már a fejem is folyton fájt és augusztus végére volt egy pánikrohamom aztán arra kaptam gyógyszert és egész nyáron a menstruációm se jött meg. Ezek a tünetek rögtön elmúltak, amikor szeptember lett és újra emberek közt voltam és a barátaimmal lehettem suliban. És most megint nem sokára nyár és anyám már most kezdi (folytatja) ugyan azt, amit tavaly nyáron csinált és most is egész hétvégén elhordott mindennek és most megint elkezdett zsibbadni a karom meg a lábam is és ugyan az a tavalyi depressziós hangulatom van. Nagyon félek, hogy megint át kell élnem ezt az egészet, mint tavaly nyáron. És ugyanakkor félek attól, hogy most ezek a tünetek valami betegség tünetei vagy csak a lelki okok miatt van. Nagyon szeretném, ha valaki segítene a kérdésemben. Előre is köszönöm :)

2015. máj. 31. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Bizonyára azt hiszi, hogy a gyereknevelés a lecse..ésből áll. Valószínűleg ő is így élte le gyerekkorát és ez a "nevelési minta" maradt meg benne.
2015. máj. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lelki okokból indulhatott ki amiket leírtál. Az a tapasztalatom hogy a pszichés okokból jelentkező fizikai problémák a kiváltó ok megszűnésével elmúlnak. Meg kellene mondani anyukádnak hogy amit csinál az megbetegít téged.

Persze azért hozzáteszem hogy nem minden fizikai baj gyógyul meg magától miután megszűnt a lelki terror. Mert az évekig vagy évtizedekig tartó lelki terror nagyobb bajokat is okozhat. Mivel nem kedvelem a lelkileg terrorizálókat, azt tudom mondani anyukádnak hogy vezesse le energiáját mondjuk munkában, tehát hasznosan és ne károsan. Én így szoktam alakítani az életet, hogy a kártékony embereket hasznossá teszem észrevétlenül.

2015. máj. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!