Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy gyermek fiatalon...

Ha egy gyermek fiatalon elveszti mindkét szülőjét, annak milyen lelki betegségei lehetnek később?

Figyelt kérdés
Vagy ismertek ilyen személyt, aki korán elvesztette a szüleit? Őrájuk nézve lehet látni valami visszafogottságot, esetleg gátlásosságot?
2015. máj. 31. 01:10
 1/7 anonim ***** válasza:
igen, adhat okot későbbi hangulatzavarra, szorongásra, de ez nagyban függ attól hogy milyen módon veszítette el a szüleit, utána milyen közegbe került- szeretőbe vagy olyanba ahol semmibe vették. általában nagyon fájdalmas, vannak akik jobban kezelik, mert sok jó ember között nevelkedtek, és kaptak segítséget, de ha nem, akkor önbizalomhiány is felléphet.
2015. máj. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a nagypapámnak a szülei haltak meg korán, akkor ő volt 12 éves és a testvéreivel elárvultak. Nagymamájukhoz kerültek, ő nevelte fel őket. Fiatal felnőtt korára a két testvére is meghalt... Nagyapám elég frusztrált, ideges felnőtt lett, de azt nem lehet tudni, hogy erre a természete is rájátszott, vagy a gyerekkora, vagy mindkettő és e mellett elég zárkózott is volt. Már nem él 92 évet élt. Elképzelhető simán, hogy valaki lelkibeteggé válhat, bármi lehet a széles palettán, ki milyen idegrendszerű és természetű.
2015. máj. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Èrtem, szerintetek ez a karrierre is kiható dolog lehet?
2015. máj. 31. 23:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Kihathat, ha olyan az idege. Nagyapám mindennek ellenére az akkori viszonyokhoz képest tanult embernek volt mondható, mert leérettségizett és a MÁV-nál is elismert volt, ahol 40 évet dolgozott. Szóval ez nagyon személyiség függő. Nagyapám sosem panaszkodott, csak mesélt a dolgokról, de tudott tovább lépni, elvolt az életében, tehát szerintem nagyon nem gátolhatja meg az embert, ha túl tud a traumákon valahogy lépni.
2015. jún. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 7. 10:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy ilyen embert ismertem de ő nagyobb bajok nélkül túlvészelte.
2015. jún. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem is láttál rajta sosem olyan tünetet ami ahhoz volt köthető?
2015. jún. 24. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!