Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

15 éves fiú vagyok, és lassan 6 éve vagyok beteg. Senkinek sem szóltam erről, itt írom ezt le először. Amikor meghalt a nagybátyám nagyon megviselt. Mindenhol őt képzeltem magam elé. Nagyon valóságos volt, mintha ott állna előttem, és úgy éreztem bántani akar. Mindenhová követett, nem mertem aludni, enni, még leülni sem. Láttam az ágyamban, a padlón, a kanapén. Nagyon durva szorongásaim voltak, alig bírtam ki őket. Ez így megy már hat éve minden egyes átkozott nap minden egyes percében. Szerencsére most már tudok egy kicsit a barátaimmal lenni, de nem lett jobb. Sőt, egyre rosszabb. A szorongások hosszabbak, olyan mintha valaki szorosan magához ölelne. Nagyon félek. Egyre sűrűbben vagyok rosszul, bármire gondolok amit nem szeretnék (pl. leejtek egy pohár vizet), rosszul leszek, mint írtam szorongás törik rám. Ha a halálra gondolok, az a legrosszabb. Hangokat hallok, üldöznek, üvöltöm hogy haggyanak békén és csak rosszabb és rosszabb lesz. Olyan mintha körbe állnának, borzalmas, minden napom olyan mint egy horror film. Magammal vitatkozom, és félek nemet mondani bármire is amit kitalál a fejem. Nem tudok aludni, ha lehunyom a szemem embereket látok akik szenvednek, nem tudom miért, az arcuk torzult, és rám néznek. Most már nagyon nehezen bírom. Egyre többször gondolkodom azon hogy hogyan ölhetném meg magam annélkül hogy fájna.


Köszönöm a válaszokat, sajnálom ha kicsit hosszú lett.


2015. máj. 28. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
skizofrén lehetsz szólj szüleidnek már régen kezelni kellene téged
2015. máj. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző válaszoló "gyengéden kifejtve" közölte, ha minden egy az egyben úgy van, ahogy írod, a skizofréniára terelődik a gyanú.

Ha utánanézel, vagy már utánanéztél, fogsz találni pár jó és kevésbé jó cikket. Sajnos, ahogy a mentális betegségeknél általában, az emberek szeretik az ördögöt a falra festeni,így eleve óvlak az ilyen típusú cikkektől.

A skizofrénia igenis kezelhető betegség, a gyógyszeres kezelés elérhető és hatásos.


Viszont fontos az életed későbbi alakulása szempontjából, hogy időben keress segítséget.

Vagy mondd el a szüleidnek vagy egy megbízható felnőttnek, vond be őket, vedd rá, hogy komolyan vegyenek. Ezután a körzetileg megfelelő gyermekpszichiátriát keressétek fel. Ők valószínűleg egy szóbeli vizsgálatot követően felírnak neked egy gyógyszert, aminek a pontos szedésével ezek a képek és hangok megszűnnek.

2015. máj. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben, minden esetre köszönöm a válaszokat! Sokat segített.
2015. jún. 2. 23:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!