Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a neve ennek? Mi a megoldása?

Mi a neve ennek? Mi a megoldása?

Figyelt kérdés

Mindig is kevesebben éreztem magam másoknál. Tudok mivel takarózni,mert nekem nincs ez,nem értek ahhoz,alkalmatlan vagyok a párkapcsolatra,nincs végzettségem, nem értek semmihez,nem tudok vezeti és buta vagyok a tanuláshoz.

Ha ugyan azt tudnám akkor is kevesebbnek érezném magam( szerintem,de mivel nem áll fent a helyzet...) és ugye itt lehet(ne) fogást találni.

Akkor szerintem azért érezném magam kevesebbnek,mert nem vagyok olyan boldog, mint ők, mert nekem nagy gondot jelent ami nekik nem,stb

Egyszerűen szarabb ember vagyok

Rossz személyiség jeggyel születtem.

Ezt felül lehet írni valahogy?

Valami egyszerűen megnyomorítja az életem és nem tudom élvezni.

Önutálat van.

Nincs aki tudna segíteni! A dilidokim meg nem ér semmit.

3 hetente találkozunk 30-45 perc közti időre. Szerinte nincs nagy baj.

Az más, hogy nem tudom működtetni az életem.

Semmiben nem hiszek. Ill csak abban, hogy rosszabb lesz.



2015. máj. 19. 15:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Butának tartom magam és rossz együtt élni azzal a tudattal, hogy emiatt csak a szerencsében bízhatok,mert jó csak onnan jöhet.

Kiszolgáltatottnak érzem magam.

Aki nem igen tehet a saját boldogulásáért.

Miután úgy is kudarc amibe belevágok-mindegy mi az-meg se próbálom.

2015. máj. 19. 15:27
 2/12 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy valaki szarabb ember. Nem vagy rosszabb a többieknél, csak te látod magad annak, negatív is vagy, és így úgy is teljesítesz.


Szóval mondjuk egy hülye példa, de én sokáig rondának hittem magam. Nagyon. Ha a buszon valaki rám mosolygott azt hittem, hogy csak kinevet. Hogy én ronda vagyok. Eltelt kis idő, és megváltozott magamról a képem. Utána is volt, hogy mosolygott rám valaki buszon, oda is mentem hozzá és elhívtam randira, el is jött.

Tehát :) Nagyon sokat számít, hogy magadat hogy látod. Mert pozitív dolgokból saját magadnak csinálsz negatív dolgokat.Ezen kéne változtatni valahogy :)

2015. máj. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

És hogy?

Gyanítom idősebb vagyok, mint te.....

2015. máj. 20. 10:58
 4/12 anonim ***** válasza:

26 vagyok, te?

Egy kognitív viselkedésterátpia keretein belül például.

2015. máj. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Most egy az egyben kimásolom egy másik hozzászólásomat egy másik kérdés alól:


"Egyrészt lehet benne egy önértékelési zavar: "amit én teszek, ami én vagyok, az sosem annyira jó, mint amit ő tesz, mint amilyen ő"

Másrészt van benne egy nagyon destruktív működési mód: összehasonlítgatod magad másokkal- ez bárkit egy idő után lehangolna, mert mindig lesz jobb/szebb vagy aki annak TŰNIK.

Másrészt van benne egy jövőre fókuszáltság, de úgy, hogy a jelen kimarad.

Érdemes rákeresni a "mindfulness" szóra, és Szondy Máté könyveire ezzel kapcsolatban."


Egyébként a "dilidoki" micsoda nálad? Pszichiáter? És ha igen, akkor gyógyszert ad vagy terápiáztok?

2015. máj. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Dilidoki mindenki aki pszichológiával vagy annak valamelyik ágával foglalkozik.

Pszichológus,terapeuta és még véletlenül sincs "gyógyszer"

2015. máj. 20. 15:56
 7/12 anonim ***** válasza:

Dilidokinaka pszichiátert szokás népi nyelven nevezni, de még ez is egy degradáló és buta név.

Nem dilisekkel vagy problémásokkal foglalkoznak, hanem a pszichiáterek pl mentális betegségekkel.

Nekem fura a "terápia" amibe jársz. Nagyon ritkán van és nagyon rövid időre.

Milyen módszerrel dolgoztok?

2015. máj. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Semmilyennel szerintem.

egyszer kellett elképzelnem valamit. Meg kérte, hogy álmokról beszéljek,de mostanában ez is elmaradt.

Találkozunk,mi törtnét?,változás?,tenni kellene ezt-azt,és vége. Nincs semmi célzott probléma megoldás vagy, hogy ma ez a téma utána az.

Gondolkodj el ezen vagy azon és lejárt az idő.

Miközben az életem még mindig nem tudom élni,irányítani,élvezni.


Időpazarlásnak érzem ha őszinte akarok lenni.

2015. máj. 21. 11:40
 9/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem a megfelelő szakembernél vagy...


a pszichológus mint diploma 5 év után is kiadható, viszont pszichoterapeuta végzettség kb 10 év tanulást fed le, és több módszer is van általában ilyenkor a terap kezében...


nem lehet, hogy te tanácsadásra jársz, amit egy ma-s diplomával végez egy pszichológus??

2015. máj. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
de ez is marha rövid... 45-50 percnél nem nagyon szoktak rövidebbek lenni a terápiák, de a tanácsadások sem...
2015. máj. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!