Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért halogatok mindent?

Miért halogatok mindent?

Figyelt kérdés
Mindig frankón eltervezem,hogy elkezdek keményebben tanulni,jó mondjuk így is kitűnő vagyok,de nem ártana nézegetni fizikát mondjuk,mert BME-re készülök.Elkezdem és kemény 1 napig tartom.Hétvégén reggel 9-től hajnalig a számítógép előtt ülök.Hétköznap meg 16:00-tól hajnalig.Elszívja az életem,mikor tényleg tudom hogy hasznosabban eltudnám ütni az időt,de mindig itt kötök ki?! Mit tegyek,hogy le tudjak szokni a gépről?

2015. máj. 8. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudod, hogy hasznosabban tudnád elütni az időt vagy elvárod magadtól, hogy más értékrendeknek megfelelve hasznosabban üsd el az időt?


Mert nem mindegy ám. Ha tényleg tudod, hogy hasznosabban kellene eltöltened az időd, valódi motivációd van rá akkor így is teszel.


Ha viszont mások értékrendjének vagy elvárásának szeretnél megfelelni, az nem fog elég motivációt adni.


Valljuk be, hiszen ez a minimum: valójában elkockulni kényelmes, és baromira nem lehet kijelenteni azt, hogy fizikát tanulni a bme felvételihez jelentősen értelmesebb dolog volna. Lehet, hogy valakinek az, de neked per pillanat még sem az (én pedig ezzel könnyen tudok azonosulni).


Lehet már így is tudsz annyit, hogy ne legyen igazán szükséged több tanulásra. Lehet, hogy tudsz annyit, hogy már csak keveset kell készülnöd, amiről tudod, hogy később is ráér.


Ne én tudjam már helyetted hogy mit gondolsz, mi motivál, mit miért csinálsz :)

2015. máj. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elvárnám magamtól,mert több van bennem.Játékokról is leszoktam,de egyszerűen az internetről nem tudok lejönni.
2015. máj. 8. 17:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Az internetezés és a játékok között gyakorlatilag nincs különbség: szórakozás.

Ha függőség akkor: függőség.


A több van benned dumának akkor van értelme, ha aszerint is cselekszel, hogy előhozd a benned rejlő potenciált. Addig csak duma.


Másfelől senki sem várja el tőled, hogy előhozz magadból bármit is. Azt tedd amit jónak érzel, ami boldoggá tesz.


Így persze előbb-utóbb eljutnánk komoly kérdésekig, pl. ha valaki csak a hedonizmusnak él, akkor az utcán fogja végezni állandóan bedrogozva, most akkor az jó vagy rossz? Nincs rá válasz, de egyértelműen önpusztító és destruktív eredmény.


Viszont némi kockulás nem destruktív.. hát, neked kell ezekben döntened, én csak annyit szeretnék átadni, vagy eszedbe juttatni, hogy nem mindig az a legjobb út, amit elvárnak tőlünk vagy amiről azt hisszük hogy elvárjuk magunktól. Erre akkor is rájöhetsz, amikor lediplomáztál a bme-n, vagy amikor már 35 éve melózol.. jobb ezekkel mielőbb tisztába kerülni.


Valószínűleg egyébként évek elmélkedése lesz így is.

2015. máj. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!