Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegség az ha valaki...

Milyen betegség az ha valaki mindent szégyell?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vannak olyan emberek akik nagyon szégyenlősek, de én olyan emberre gondolok aki szégyenli pl: a kedvenc dolgait (hobbik,zenék,példaképek), másokkal kommunikálni...stb.

És ez már annyira elfajul hogy nem képes közösségben enni,inni vagy akár lélegezni mert mindig benne van az az érzés hogy "de mivan ha akkor valami nagy baj lesz hogyha ezt itt csinálom?" viszont ő is tudja hogy semmi nem lesz, de ez negatív érzést kelt benne.


2015. ápr. 30. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem betegség, hanem valószínűleg nagyon alacsony önbizalom, amire a környezet legtöbbször rá szokott tenni, nem is keveset. Azaz ha ezt látják valakin, méginkább tesznek arról, hogy egy senkinek érezze magát.
2015. ápr. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szociális fóbia. Extrém önbizalomhiány.
2015. ápr. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
személyiségzavar (C clusterbe tartozó, leginkább szorongó.elkerülő típus)
2015. ápr. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szociális szorongás
2015. ápr. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Személyiségzavar, azon belül elég erős intenzív félelem áll a hátterében, ami elzabálja jelentősen az ember energiáját, önbecsülését, önbizalmát, a teljesítőképességéről nem is beszélve. Ez sajnos ellentmondáson alapuló szülői nevelések következménye is lehet, ugyanis az egyén próbálkozó, kíváncsi, önbecsülést hordozó énje a sok egymásutáni lehurrogás miatt annyira sérül (mint nálam is volt) hogy képtelen lesz egy békés, spontán, örömteli megnyilvánulásokra, ami közösségekben építő jellegű. Sajnos általában ekkor alakul ki a szociális fóbia, mert ha ugyancsak sok lehurrogó környezetben nő fel, könnyen észreveszik a közösségek is ami lehet osztály,vagy munkahelyi környezet, és így kiváló céltáblát csinálnak belőle. S az egyén bár próbálkozik, nagyon sok belső szülői hibaként beprogramozott önpusztító mintát kell leküzdenie és ez rengeteg energiabefektetés miatt is lassú folyamat. Nem is beszélve, hogy ilyenkor az elme bármely kritika miatt visszazuhan a borongós mélabús állapotba. Automatikusan. Az egyén próbálkozása ellenére. Ilyenkor kábé kezdheti újra meg újra elölről a belső önépítést. Sok ember ezzel küzd. Kb az emberiségnek csak 20-30 százalékban egészséges, és boldog igazán annyira, hogy az ilyen dolgokat nem értik, és nem is rágódnak rajta.
2015. ápr. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én ugyanebben szenvedek amit az utolsó hozzászóló Kedves Árpád írt.
2015. máj. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért van, de nem vagy egyedül.
2015. máj. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Próbáltam ezt az egészet egyszer én is leküzdeni, de egy idő után nagyon nem ment. Kellett valami löket, mert önmagamtól alig tudtam elindulni a fejlődés útján, pedig az nélkülözhetetlen manapság. Az antidepresszánsokban sose hittem, amíg el nem kezdtem szedni. Nem akarok reklámot csinálni belőle, de 2-3 hét alatt rendesen kezd helyrepakolni érzelmileg, jóval több energiám lett ahhoz, hogy ezeket a szorongásos dolgokat részben letompítsam. Ne számítson senki arra, hogy ez a cucc 2 nap alatt bárkiből virágszóró táncraperdülő emberkéket gyárt, de az tuti, hogy kicsit kijózanítja az ember fejét egy időre, legalább addig amíg az illető újra talpra áll. Scippa ennek a cuccnak a neve, 2009-ben állították forgalomba, kevésbé lesz tőle függő az ember, mint az előző generációs antidepresszánsoktól. Pont ettől újabbak, mint a régi társaik. Küldök videós linket hátha találtok ebben is válaszokat. https://www.youtube.com/watch?v=ZqZux7UNVT0
2015. máj. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!