Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy nem teszek...

Miért van az, hogy nem teszek a saját boldogságomért?

Figyelt kérdés
Úgy élek, mintha lemondtam volna az életről. Évek óta folyamatosan tartó tendencia, hogy az élet fantasztikus lehetőségeket kínál, amikkel én NEM élek. Mindig félek valamitől. Tavaly pl. elmehettem volna álmaim szakára egy nagyon jó egyetemre, de én csak maradtam azon a szakon, amit UTÁLOK. Gyilkolom a lelkemet ezzel. Tudom, hogy nem tűnik talán ez olyan tragikusnak, de borzasztó rossz hatással van az egészségemre, hogy olyan szakra járok, ami a legkevésbé sem érdekel, miközben úgy gondolom, hogy egy egyetemet úgy van értelme végezni, hogy el akarsz mélyülni abban, ami szeretsz. Ráadásul úgy hiszem, nekem elég jó fejem van és érdeklődő, kutató típus vagyok. Csak épp már régóta nem hiszek magamban és állandóan vádolom magam. Nem tudom megbocsátani magamnak a sok kihagyott lehetőséget. És így semmit nem csinálok. Azzal áltatom magam, hogy még lesz időm változtatni, de közben úgy érzem, elsorvadok. Miért vagyok ilyen? Miért nem tudok egyszerűen boldogan élni?
2015. máj. 6. 00:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Tehát nem annyiról van szó, hogy pontosan látod, hogy mi az utad, csak valamiért nem mered/tudod meglépni, hanem vannak kétségeid, nem magadban, hanem abban, hogy valóban ez-e az út vagy maradnod kell?

De ha nem érdekel ez a szak, nem egyértelmű, hogy nem ez a helyes? Vagy lehet, hogy egy harmadik utat keresel valahol, ami itthon van, de más? Akárhogy is, ez már nehezebb, ha nem vagy biztos abban, hogy mit kéne tenned...

Azt pedig, hogy tehetnél valamit és szomorú elvesztegetni, én is ismerem. Habár én nem hiszek benne, hogy bármit is forradalmasíthatnék, de pár művészi dolgot azért el tudnék követni, ami jólesne másoknak is... Elég fura érzés, amikor van egy csomó jó pontod, tehetség vagy egyéb, de a kibontakoztatásához szükséges képességek, hozzáállás terén nagy hiányosságok mutatkoznak, s az eredő szánalmas, éppúgy nem történik semmi, mintha tehetségtelen és érdektelen volnál. Na ebbe nem szabad belesodródni hosszabb távon.

2015. máj. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!