Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszakaphatom depresszio...

Visszakaphatom depresszio utan az azelotti szemelyisegem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lehet hulye kerdes lesz, de azert felteszem hatha volt mar valaki aki jart mar hasonlo vagy pont ilyen cipoben.

Sajnos marciusban depresszios lettem, nem kitalat hiszen orvosnal is voltam vele aki Cipralex 20 mg, es Xanax sr 0.5-os gyogyszer kombinaciot irta fol nekem. Mar lathato a javulas de meg nem az igazi. Mar beszedesebb, jobb kedvu vagyok. Viszon meg most sem erzem ugy, hogy teljesen visszakaptam volna a regi enem. Mindent megteszek azert, hogy kilabaljak minel elobb de jo lenne ha valaki valaszt tudna adni a kerdesemre.


Elore is koszonom a valaszokat. :)


2015. ápr. 20. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen, hiszen a depresszióval te nem változol, ahogyan influenzával sem (de nyilván fertőzés alatt is rosszul vagy, nem vagy beszédes, látszólag más vagy).


Viszont vigyázz, mert míg a depresszió kikezelhető, addig a különböző ócska drogok, gyógyszerek érzékenységtől és használati időtől függően akár maradandó károsodásokat is okozhatnak. Mindig gondold át, miféle kezelésnek veted alá magad, legjobbakat kívánom!

2015. ápr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, visszakapható. De mi a kiváltó ok ? Azt mondják, mindig a kiváltó okot kell megszüntetni.
2015. ápr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom mindkettotoknek a valaszt. :)

A gyogyszert csak addig akarom szedni mig kell, majd szep fokozatosan elhagyni. Majusban fogok visszamenni, a xanaxot szerintem el is tudom majd hagyni, legalabbis szeretnem.

Masodik valaszolonak, pedig amit kivalto oknak erzek talan, hogy hirtelen nem is hirtelen hanem koran hagytam el a csaladi feszket, nem igazan sikerult feldolgoznom a szuleim valasat. Viszon az elsohoz visszterve kicsit sztresszes a munkam de egesz jol vettem eddig az akadalyokat es most ugy nez ki kicsit visszautott a dolog. Eleg fiatalon egy multinal dolgozom es egyedul tartom fenn magam.

2015. ápr. 20. 10:42
 4/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sok sikert és jó egészséget kívánok neked!


Egyszerűen kemény amit csinálsz, és sok esetben felőrli az embereket. Hagyni kell időt pihenésre, megnyugvásra, gondolkodásra, boldogságra is!


Én egyre hasznosabbnak tartom különböző motivációs filmek megnézését (vagy még inkább könyvek olvasását), egyszerűen azért, mert valamilyen módon meg kell tanulni mi fontos az életben, hogyan kell kezelni a stresszt, a problémákat, az érzelmeket/érzéseket.


Én mostanában Dan Millman - A békés harcos útjával próbálok azonosulni. Szerintem sokat lehet és érdemes tanulni belőle, nekem segített is.

2015. ápr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a segitseget, igazan sokat jelentett. Mar elkezdtem az onismereti konyvek olvasasat. Bekell vallanom nagyon sokat segitenek. Mindenkepp utana fogok jarni a Te altalad ajanlottnak is, mintha remlene, hogy van film verzioja, de a konyv sokkal jobb. :)
2015. ápr. 20. 12:12
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is a filmet láttam, és elevenítem fel, csak biztos vagyok benne, hogy a könyv még jobb.


De a film ugye 1 és 3/4 óra instant, tömény tisztánlátás, lelki megnyugvás szóval ezért nekem ilyen gyors mentőöv ha elveszítem önmagamat.


https://www.youtube.com/watch?v=JJkg8NzhJSI

2015. ápr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne te akard eldönteni, hogy meddig szeded a gyógyszereidet. Légy türelemmel, amíg az orvos nem mondja. Majd ő végigvezet a lerakás folyamatán. Különben visszaesel, hiába érzed jól magad most. A leszokás majdnem olyan hosszú kell legyen, mint maga a szedés, és nagyon lassú folyamat, apró csökkentésekkel.
2015. ápr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Feltéve ha az orvosnak van olyan elképzelése, hogy le kell szoktatni valakit a gyógyszereiről...
2015. ápr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolso Valaszolo.

Persze szeretne majd, ahogy en is. Ez egyfajta manko ha lehet igy mondani. Sohasem voltak ilyen problemaim sot, igy hirtelen nem is tudtam hogyan kezelni oket de innentol kezdve kicsit jobban odafogok figyelni.Tegnap ota nem szedem a Xanaxot igy valamivel jobb, nem vagyok olyan tompa. Csak az ido mire ujra a regi leszek...

2015. ápr. 21. 10:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Sok sikert!! :)
2015. ápr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!