Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne észhez téríteni...

FüligJimmy88 kérdése:

Hogyan lehetne észhez téríteni egy olyan embert, aki teljesen elhagyta magát?

Figyelt kérdés
A sztori lényege: 32 éves nőről van szó, van két kamasz fia meg egy kislánya, a fiúk nála vannak, a kislány az apjánál, a srácokkal jó a viszonya meg az exeivel is relatíve, a baj azzal van, hogy végtelenül jóindulatú és ezt egyesek kihasználják: az anyjánál kénytelenek lakni, aki egy az egyben elszedi a fizetését, persze kénytelen eltűrni, mert különben mehetne az utcára. Összejött valakivel, aki nyilvánvalóan elmebeteg, amit ő is lát, de fülig bele van zúgva, úgyhogy nem érdekli. Tudja, hogy megcsalja, titkolózik előtte, eltiltja tőle a barátait, meg hasonlók... Össze akart költözni vele, de a csávó visszautasította, de persze amikor majdnem felcsinálta, akkor persze örült magának... Emellett sajnos még iszik is. Na mindegy, a lényeg, hogy szeretném őt megmenteni, úgyhogy hálás lennék, ha tudnátok tanácsot adni, hogy mit csináljak vele. Előre is köszönöm.

2015. ápr. 13. 12:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja igen, csak a lényeget nem írtam le, tehát elsősorban arra kéne rávilágítani, hogy ő is értékes, mert szegénykének semmi önbecsülése nincs ezek miatt. Csak már nem tudok mivel hatni rá.
2015. ápr. 13. 12:11
 2/4 anonim ***** válasza:

Valami olyan társaságba, közösségbe kellene bevonni, ahonnan egy csomó pozitív visszajelzést kap, ez rengeteget segít!

Meg szerintem jóval többet kellene ismerkednie.

Így, hogy bele van zúgva az ürgébe nehéz lesz, de jó esetben majd szétmennek.

2015. ápr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ez olyan összetett személyiségproblémára vall, amit csak szakember tud kezelni, ő is csak akkor, ha a páciens is elkötelezett a változás mellett.

Ha meg akarod menteni, csak ellenkezést fogsz kiváltani. Nem lehet megmenteni azt, aki nem akarja, hogy megmentsék....

2015. ápr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát... Köszönöm a válaszokat. Idáig én is eljutottam, de tényleg hálás vagyok. Csak azt reméltem, hogy valaki tud mondani valami biztatót is. Sajnos az ilyesmiben sosem tévedek... De azért továbbra is azt vallom, hogy mindent meg kell tenni amit lehet azokért, akiket szeretünk.
2015. ápr. 15. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!