Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki elhagyta teljesen az...

Aki elhagyta teljesen az édességet (csoki, süti, torta stb. ) és a kenyeret, mennyire viseli jól, vágyik rá, vagy nem okoz gondot ezek nélkül élni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 9. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Én diétáztam sokáig de édesség függő lévén nagyon megviselt.

Aztán megtaláltam a diabetikus édességeket és így már nem macera. Csak a mennyiség. Legszívesebben egész nap édességet zabálnék de így most egy héten max. kétszer eszek kicsi adagot. Nem egyszerű.

2012. ápr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nyilván azért hagyta el az édességet, mert rájött, hogy nincs rá szüksége. Tehát nem vágyik rá. Ha mégis, akkor évente 3-szor nyugodtan megeszi, hiszen annyi cukortól nincs miért félni.

A kenyér elhagyása nem javasolt. (Csak az értelmetlen paleolit terjeszti, meg a táplálékmegvonáson alapuló fogyókúrák.) A gabonában rengeteg rost és tápanyag van, a jó minőségű kenyér jó hatással van az egészségre.

2012. ápr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A diabetikus édesség sok esetben rosszabb, mint a nem diabetikus. Ugyanúgy hizlalnak, a kevesebb cukrot több zsírral pótolják. (A zsír se nagyon egészséges.) Fruktózt és vagy édesítőt tartalmaznak, a fruktóz elvileg nem egészségtelen, de olvastam már olyat, hogy májkárosító hatása lehet. És ez is csak cukor... A mesterséges édesítőt meg inkább hagyjuk, akkor már inkább a cukor.
2012. ápr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

2.

Akkor helyettesítem zabpehellyel,meg hasonlókkal,az úgy jó?

azoknál érzem is,hogy valahogy jobb az emésztésemnek,mint a kenyér.

2012. ápr. 9. 16:38
 5/9 anonim ***** válasza:
A kenyeret sosem szerettem, rosszul is esik. Csak azért ettem, mert "szokás". A csokiknál, sütiknél egyedül az édes íz a vonzó, de azoktól is mindig csak rossz volt a gyomrom utána. Nekem ezek a kellemetlenségek felülírták a vágyakozást, úgyhogy nagyon jól viselem, hogy ezek nélkül élek. (És az "értelmetlen" paleolit táplálkozás nekem ezek miatt nagyon kényelmes. :))
2012. ápr. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi utolsó!
2012. ápr. 12. 15:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Én próbáltam, a kenyérről könnyű volt lemondani, mert nem szeretem, az édességekről azonban nem megy. Borzasztó édesszájú vagyok, imádom a sütiket, csokikat, cukrot, fagylaltot stb. Ezekről nem tudok lemondani folytonos sóvárgás, szenvedés nélkül.
2012. ápr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2010. május 5. óta nem ettem édességet és kenyeret, csak kakaóport, de azt is maximum kéthetente.

Imádom az ételeket, így annyira nem nehéz.

Most is kaptam húsvétra egy tábla limitált kiadású Boci vaníliakrémes-ribiszkés étcsokoládét. Kibontottam, szagolgattam, bámultam 10 percig, aztán visszacsomagoltam. Van még egy fióknyi édességem, mert jó a tudat, hogy ott vannak, és olyan szépen mutatnak. Van minden, After Eight, mikulás csokik, csoki nyuszik, táblás csokik, szeletek.. Az összes ki van bontva, de egy négyzetmilliméter nem hiányzik belőlük.

Ma is hazajött Anya, hogy kaptam Bécsből több doboznyi különlegesebb édességet. Kb 1 óráig játszottam velük, kiszámoltam, hogy hány kalória van 1 darabban-sorban-kockában, szagolgattam őket, az After Eight rudakat pici darabokra vágtam aztán visszaraktam őket egymásra.

Szeretni kell az ételt, nem gyűlölni, nem elutasítani és életünk megrontójának hinni.

2012. ápr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi:)
2012. ápr. 15. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!