Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én 12 órát alszok de hogyhogy...

Én 12 órát alszok de hogyhogy nem vagyok soha se kipihent?

Figyelt kérdés
Eléggé fáradékony vagyok, pajzsmirigy elégtelenségem van, de szedek rá gyógyszert. Tanulni is nehezen tanulok, ha mondjuk hosszasan kell mászkálni akkor kifáradok, és ha odakell figyelni az órára akkor bizonyos idő után elfáradok. Soha se vagyok eléggé energikus és kipihent, az osztálytársaim (felnőttek iskolájába járok)azt mondják hogy 12 órát alszok és még se vagyok kipihent, hanem fáradt vagyok. Ők meg nagyon régen aludtak 12 órát. meg hogy ne aludjak 12 órákat fiatal vagyok én még (20 éves) és szinte mindenki dolgozik csak én nem, egy 4 műszakban dolgozó osztálytársam simán összedobott egy 5öst töriből nekem meg kettest is nehéz összehozni, koncentrációs zavaraim vannak meg nehezen tanulok. Azt mondják Einstein is sokat aludt és azért lett olyan okos, hát akkor nekem is olyannak kéne lennem mint Einstein mert nagyon sokat alszom, 12 órát. Más választásom nincs is mert apámmal egy szobában alszok, anyám külön szobában alszik és mikor ők aludni mennek akkor nekem is aludnom kell mert ők nem tudnak aludni. De egyébként meg egyszerűen nem bírok tanulni sok mindent próbáltam már étrend kiegészítőket, bármi ami a memóriára hatással van de egyik se működött hiába. meg folyton hideg a kezem a szüleim szerint, nincs vérkeringésem, ez ugyanígy volt akármilyen étrend kiegészítőt szedtem, mintha semmi se tudná higítani a véremet. nincs is rám semmi se hatással, annyira tanulási zavaros vagyok hogy nem tehetek ellene semmit se.. pedig szeretnék én tanulni csak mások az adottságaim.

2015. márc. 11. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert túl sokat alszol. Nem 12 órát kell aludni, hanem megfelelően kell aludni. Este időben lefeküdni, és 8-9 óra alvás után amikor először kinyitod a szemed felkelni, lezuhanyozni. Mindjárt frissebb leszel.

Én magam is észrevettem, hogy ha 12 órát alszom akkor egész nap fáradt vagyok. De ha korábban kelek, friss vagyok. Próbáld ki, hogy csak 8 órát alszol nem 12.

2015. márc. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Írtam már, hogy nem az én döntésem hogy mikor alszom. Amikor a szüleim feljönnek aludni nekem is aludnom kell mert rámszólnak hogy kapcsoljam ki a gépet. Meg mondogatják, hogy időben le kell feküdni. Na már most ha korábban kelek fel, az anyámmal alszanak egy szobába 2 kutya és ha én felkelek észreveszik hogy mozgolódás van elkezdenek ugatni, és felébrednek és anyám is felébred azért nem ébredhetek fel korábban. Ha meg este mondjuk éjfélig gépezek az is lehetetlen mert apámmal alszok egy szobába és őt meg zavarná meg százszor elmondják, 9-10 óra körül hogy kapcsoljam ki a gépet, és feküdjek le, aludjak. Az az igazság, hogy így nem tehetek ellene semmit se mert ha később alszom, azzal is zavarom a családomat és ha korán fekszek akkor is mivel ők dolgoznak nem ébreszthetem fel őket ugye meg ha felébredek a kutyák észreveszik elkezdenek ugatni és őket is felébresztik. Ezért nem lehet.
2015. márc. 11. 10:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Most akkor mit csináljak?
2015. márc. 11. 10:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Tehát ezzel azt mondod, hogy a szüleid is 12órát alszanak? Amúgy szerintem már már egészségtelen ennyi időt ágyban tölteni, te is láthatod, hogy az energia szinted, koncentrációd bánja. Egyszerűen nem természetes. Sokkal jobban tudnád érezni magad kevesebb alvással.

A szüleidnek nem gáz, hogy ennyit alszanak, ha ők is 12 órával tolják?

Felmerült már benned, hogyha a szüleid életmódja ennyire korlátoz, akkor esetleg elköltözz? Persze akkor dolgoznod kell meg minden, de ha másokkal cuccolsz össze és nincsenek nagy igényeid, azért nem megoldhatatlan kihívás.

Vagy ha a lakásotokban esetleg van még egy szoba... mondjuk ha van egy nappalitok ahol más nem alszik, akkor tedd kényelmessé a kanapét és aludj ott mondjuk. Vagy az ágyadhoz szerelj fel függönyt, és akkor gépezni továbbra se tudsz persze, de olvashatsz, tanulhatsz az esti órákban, elalvás előtt. Mert ugye azzal nem csapsz nagy zajt és a függöny a fényt is felfogja. Valamelyik ötlet esetleg használható?

2015. márc. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mikor megláttam a kérdést, rögtön azt akartam írni: "pajzsmirigy-alulműködés is lehet az oka". Az orvosnak esetleg említetted már, hogy a gyógyszer ellenére is ilyen bajod van? Ha nem, szerintem ezt érdemes lenne elmondanod neki.
2015. márc. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor te nem kelhetsz fel mert a szüleid fekszenek? Ne már! Akkor fogod magad, és csendben olvasol. Igaz fekszel, de legalább nem alszol.
2015. márc. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
En irigyellek, hetvegen se tudok 12 orat aludni :((( egyebkent miert nem tanulsz v olvasl az agyban? Esetleg atvihetned az agyad egy masik szobaba es lehetnel onallobb. Nem egeszseges ennyit aludni ha nem is igazan csinalsz semmit mert faradt vagy a sok alvastol. Ha sportolnal meg tanulnal akk kialakulna a korforgas h elfaradsz, ezert jol alszol, ezert masnap fitt leszel es koncentralsz.
2015. márc. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!