Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha úgy érzem, hogy mentális...

Ha úgy érzem, hogy mentális betegségem van, kihez kell fordulnom?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon depressziós vagyok. Lehet olyat csinálni, hogy pszichiáterhez megyek, de csak szeretném tudni, hogy mi a diagnózis. Többet nem szeretnék. Ilyet lehet?

Meddig tart a diagnózis felállítása?

És hogyan?


2015. febr. 13. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet. Bemész a kerületi Pszichiátriai Gondozóba pl. és kérsz időpontot, vagy megkérdezed tőlük, hova fordulj a bajoddal. Az meg hogy felír esetleg bogyókat a te dolgod már, hogy kiváltod és beszeded, vagy nem. Vagy ha tényleg nagy a baj akkor kérd meg, hogy ajánljon egy jó terápiát, mert nem szeretnél gyógyszerezni. Beszéld meg vele, de ha meg élethelyzetből adódó dologról van szó, azon a gyógyszer nem segít.
2015. febr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak nagyon szélsőséges esetekben lehet az embert akarata ellenére kezelni, tehát igen, miután diagnosztizáltak nem muszáj részt venned kezelésben. Nekem a diagnózis felállítása annyi volt, mint amit az előző mondott. Időpontot kértem, odamentem, beszélgettünk max 1órát aztán elmondta a véleményét és megbeszéltük, hogy mi legyen a továbbiakban.


De áruld el nekem, hogy mit akarsz kezdeni egy diagnózissal? Mármint tényleg az mire jó, hogy ezt rád bélyegzik, aztán nem is kezdesz vele semmit? Ha azért kell, hogy legyen okod pszichológushoz menni, akkor megjegyzem, hogy azt ilyen diagnózisok nélkül is megteheted. Az ember nem csak akkor kaphat segítséget, ha kimondják rá, hogy súlyos depresszióban szenved. A problémád megoldására kéne koncentrálni és nem arra, hogy ezt a külvilág milyen szavakkal diagnosztizálja, mert mondhatnak bármit, attól hogy kapsz egy diagnózist nem lesz semmi jobb. De ez csak az én véleményem, ezért vagyok kíváncsi hogy téged mi motivál.

2015. febr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sokan mondják ,hogy úgy viselkedek, meg szerintem is depressziós vagyok. Meg nem csak ez a bajom, hanem szorongok is. És csak kíváncsi vagyok arra, hogy ez tényleg mi, meg kíváncsi vagyok, hogy egy pszichiáter mit javasol. S mit mond, meg én úgy érzem, hogy nem javítható a helyzetem. Kezelésre meg azért nem járnék mert nem szeretnék gyógyszereket szedni, mert könnyen rá lehet szokni. Szedtem már be nyugtatót, amit a házi orvosom írt fel, de nem lett jobb semmivel. Inkább úgy éreztem magam, mint ha egy rongy lennék amit tízszer kicsavartak és át is mentek rajta. És jobban szorongtam. Kíváncsi lennék egy szakértő véleményére. És hogy tényleg ilyen mentális betegségem van e vagy csak mások illetve én túlzom el a dolgot.
2015. febr. 14. 21:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!