Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak meg itt olyanok, akik...

Vannak meg itt olyanok, akik elegge vagdossak magukat? 14/L

Figyelt kérdés
Szivesen beszelgetnek.
2015. jan. 22. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Én vágom magam :-( 16/f
2015. jan. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én

19/L

2015. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs más dolgotok ?
2015. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Szánalmas. Attól még mert vagdosod magad nem fognak megoldódni a problémáid. Egyáltalán miért divat ez az önvagdosás gondolom te sem magadtól kezdted, hanem valakitől láttad vagy valahonnan ?


15/F

2015. jan. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Na jó. Gondoljatok már bele hogy mindig a szegény pici tininek vannak a legnagyobb problémáik. Nem igaz hogy nem tudtok belegondolni vannak akik éheznek és mindent megadnának azért hogy fedél legyen a fejük fölött. Akik most írogatnak hogy vagdosom magam azoknak még WiFi is van.
2015. jan. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Álljatok le. Hihetetlen, hogy erre a problémára milyen sokan agresszívan, elítélően reagálnak. Talán utána kéne néznetek a személyiségzavaroknak, és az önagresszió kialakulásának, okainak. Lehet, hogy másoknak sokkal nehezebb, de nem az a fontos, hogy összemérjük kinek mennyire súlyos a problémája, hanem, hogy tudjuk azt, hogy nem maga a probléma számít, hanem az, hogy azt az illető beteg hogyan éli meg, és milyen következményei vannak. A vagdosás egy nagyon komoly, erős jel, hogy valami nincs rendben, segítséget kell kérned, Kérdező.
2015. jan. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Abba belegondoltak már azok, akik ennyire agresszívan reagálnak egy ilyen kérdésre, hogy ezeket a tiniket, akik közül ilyen sokan ártanak maguknak, az a társadalom neveli ki, amit az a náluk idősebb korosztály alkot, aki őket támadja? És abba belegondoltak-e már, hogy a vagdosás általában nem annak a jele, hogy az illető egy szánalmas senki, hanem annak, hogy miközben felnőtt és szembesült a világgal, nem sikerült bizonyos probléma megoldó és védekező mechanizmusokat kiépíteni és ezért aligha lehet a gyereket hibáztatni. A legkisebb probléma is lehet óriási, ha te éppen semmi véghez vihető megoldást nem látsz rá. Plusz őszintén, a világunk legalább annyi ocsmányságot tartalmaz, mint szépséget, és erre az ember kamasz korában, illetve fiatal felnőttként kezd rájönni. Tényleg csodálkoztok, ha valaki, aki annyira nem tudja levezetni a feszültséget, hogy önmagát vagdossa, ettől még mélyebbre süllyed? És nem azzal kell jönni, hogy bezzeg a normális emberek nem tesznek ilyesmit. Ők is normális emberek. Ahelyett, hogy undorító, támadó szövegekkel bombázzátok őket, hogy milyen szánalmasak, inkább tényleg felnőttként kéne viselkedni és segíteni, ahogy csak tudsz. Mert bizonyos szempontból ha tudod hogy valaki bántja önmagát és ezért még jó alaposan meg is szidod és szánalmasnak titulálod azzal csak te is kapsz egy aprócska szeletet abból a felelősségből, hogy szegény bántja magát. Az ilyet nem így kell kezelni. Ezzel csak rontani lehet, segíteni nem.


A kérdezőnek és a válaszolóknak, akik szintén ezt csinálják: Tudom, hogy ijesztő és hogy féltek hogy elítélnek, vagy diliházba zárnak, de ez nem fog megtörténni, ha magatoktól kértek segítséget. Mindenképp érdemes pszichológushoz elmenni, ő segíthet.

2015. jan. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én például nem azért vágom magam, mert meg akarok halni. Igen, depressziós vagyok, de a vágások azért lesznek, hogy elnyomjam, illetve enyhítsem a lelki fájdalmamat. :)

De nyílván egészséges emberek nem értik.


Én járok pszichológushoz, viszont ezt még nem említettem neki, mert nem akarok leszokni róla, a többi problémám meg súlyosabb.


Kitartást mindenkinek, nekem írhattok nyugodtan! :)

2015. jan. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
En is vagok... 14/L irj privit nyugodtan:)
2015. jan. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 7 évesen vágtam meg magam legelőször, de már előtte is karmoltam, haraptam magam. A környezetemben senkitől sem láttam, tehát nem divatból csinálom. :)
2015. márc. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!