Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek melyik antidepresszáns...

Kinek melyik antidepresszáns hatott szorongás, pánik betegség ellen?

Figyelt kérdés
Én a Scippa 10mg(richter gedeon)szedem,azóta hülyeségeket álmodom,kicsit javított rajtam,de nem az igazi.
2015. jan. 19. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem mindegyik mellékhatása rosszabb volt, mint a kívánt hatás. Szemfájdalom, fejfájás, állandó álmosság, szédelgés.

A lista: Xanax, Rivotril, Timonil, Parnassan, Anafranil.

Ezek után inkább elhagytam a gyógyszereket és terápiás megoldást kerestem.

2015. jan. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tudtam, hogy írni fog egy gyógyszerkritikus..


És igaza van.

2015. jan. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nekem eleinte csak szájszáraság volt mellékhatásként,azóta hizok,meg ez a sok hülye álom ami elő jönn esténként.

Szerintem placebo hatású rajtam észre vettem ha pozitívan gondolkodok és nem gondolok rosszra akkor jobban érzem magam nem kell kifutnom a bevásárló központból sem.

2015. jan. 19. 12:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sokféle antidepresszánst próbáltam (Yarocen, Cipralex, Trittico) de egyik sem használt semmit. Illetve annyi, hogy a Trittico-tól könnyebben tudtam aludni.


Én nem vagyok gyógyszerellenes, generalizált szorongásom van meg még egy jó hosszú listányi dolog, nekem csak a benzók segítettek. (Xanax/Frontin és Rivotril). A Xanax és a Fronyó "tűzoltó" gyógyszernek jó, tehát ha hirtelen nagyon előjön a szorongás, akkor azt gyorsan csillapítja. A Rivotril valódi kedélyjavító, idő kell amíg igazán hatni kezd (akár hetek) de nagyon bejött. Kövezzetek meg, de én úgy gondolom, hogy inkább szedjek gyógyszert, mint hogy izzadjak és remegjek egy bevásárlástól, vagy ha idegen emberek között kell lennem. Tudom, hogy nagyon erős függőséget okoznak, de ezt én vállaltam azért cserébe, hogy (megközelítőleg) normális életet tudjak élni, a feladataimat el tudjam látni.

2015. jan. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenkiből mást váltanak ki ezek a gyógyszerek. A Rivotrilt ahhoz tudom hasonlítani, mint amikor az ember be van csípve, és nekem pont ez nem tetszett benne. Iszonyú hülyén éreztem magam állandóan szédelgős állapotban, és új szorongást generált bennem(vajon látják az emberek hogy szédelgek mint aki becsípett?). Azt is hozzá kell tennem hogy alkoholbetegeknek nem is adják, mert ugyanúgy hozzászokik a szervezet és emelni kell az adagot, amit egy alkoholbeteg akár önkényesen is megtesz a jobb hatás érdekében.

Az SSRI-k mellett pedig ember legyen a talpán aki dolgozni, koncentrálni, működni tud, nekem nem sikerült.

2015. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy SSRI mellett nem lehet dolgozni vagy bármi mást csinálni. Az tény, hogy az első egy-két hétben kellemetlen mellékhatások lehetnek, de ezt ellensúlyozni szokták szorongásoldóval.

Én SSRI-t, antipszichotikumot, szorongásoldót és altatót szedek, mégis tudok dolgozni. Ezen kívül minden szükséges dolgot kénytelen vagyok megcsinálni, mert egyedül élek.

(Mint látható, a munka mellett még itt is tudok válaszolgatni::)))

2015. jan. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Üdítő kivétel. Éljenek a drogok! :)
2015. jan. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szamo77db ***** válasza:
Apámnak 2006-ban volt egy súlyos szívműtéte. Akkor nagyon szorongtam, féltem. Nekem a szertralin vált be leginkább. Ez a hatóanyag több néven fut, de nem akarok itt reklámozni egyetlen készítményt sem. Az orvos úgyis tudja, miről van szó.
2015. jan. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket!
2015. jan. 19. 19:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!