Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Citapram és frontin, ha van...

Citapram és frontin, ha van mellékhatás, mikor kezdjem el növelni a Citapramot?

Figyelt kérdés
Citapramot írtak fel nekem Frontinnal együtt. A Frontinból 3-at kell szednem naponta, illetve, ahogy érzem, akár kicsit kevesebbet... 4 napja szedem a két kombinációt, első két napon 3-at szedtem Frontinból, most már csak 2-őt. Az első nap elálmosított, második nap kevésbé, most már a hatását se érzem nagyon. Viszont a Citapramból azt mondta az orvos, hogy 4-5 napig felet vegyek be. A második nap kicsit szúrt a fejem, most viszont szinte folyton fáj, hol erősebben, hol gyengébben, ha ülök elviselhető. Kérdésem az lenne, hogy akkor holnap még ne növeljek adagot, mert akkor két napot kell várnom az adag növelésére a felezés miatt, viszont néha nagyon rossz hangulatom van, és mindent utálok. Szeretném, ha gyorsan hatna, szerintetek? Közepes depresszióra kaptam, bár akut stressz-zavart, és kényszerbetegséget is megállapítottak nálam.

2014. nov. 22. 18:55
 1/8 A kérdező kommentje:
És szorongtam is.
2014. nov. 22. 18:56
 2/8 anonim válasza:
ezek 2 hét után kezdenek igazán hatni, addig ne is nagyon várd a javulást. csak ezt az első 2 hetet kell átvészelni, és jobb esetben minden mellékhatás elmúlik. szerintem szedheted simán már az egészet, ha rossz lenne és tényleg nagyon nem bírod, max megint visszaállsz a félre.
2014. nov. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 homo ludensz ***** válasza:
Valóban a Citapram nem alkalmi gyógyszer mint egy fejfájás csillapító. A Frontint nem ismerem azt én sosem szedtem. Rivotril 0.5 mg. ost szedek napi 1-et de a Rivotril sem alkalmi gyógyszer inkább retard, egy idő után kezd el hatni és akkor kialakul egy élhető,elviselhető állapot mint nálam akinél szintén közepes depressziót diagnosztizáltak.
2014. nov. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy később hat. Nekem 10-14 napot mondott a pszichiáter, csak a mellékhatás miatt kérdeztem, hogy várjak-e még a növeléssel, vagy nem lesz rosszabb, ha most kezdem el?
2014. nov. 22. 19:41
 5/8 A kérdező kommentje:

Ha nem mozgok nagyon, csak ülök, van, hogy egy idő után addig elmúlik, míg így vagyok.

Amúgy, ha esetleg nagyon felerősödne a fejfájásom Algopirint ilyenkor beszedhetek?

2014. nov. 22. 19:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy hétig fél adagot kellett szednem, a hozzászokás végett. Aztán egészet. Na, akkor már rendesebben jöttek a mellékhatások is. De ez a rendje.. Ettől ne ijedj meg, csak szedd a gyógyszered. Minden nap ugyanabban az időben. A frontin meg arra van, hogy ha majd az egész adagnál nagyon bekavar a gyógyszer, csillapít valamelyest. Ugyhogy szedjed azt is. 3 hét után döntsd el, hogy mennyi frontin a jó neked.
2014. nov. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne Algopyrint, hanem Panalgorint szedjél a fejfájásra. Kevésbbé ártalmas.
2014. nov. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: ha rátérsz a teljes adagra, lehet a szorongásod is erősödni fog, de ezek a plusz hatások majd 3 hét után megszűnnek. Kitartás.
2014. nov. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!