Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan fiatal akinek...

Van itt olyan fiatal akinek segített már antidepresszáns?

Figyelt kérdés

Szedtem már többfélét de egyet se hosszútávon mert nagyon rosszul viseltem a mellékhatásokat:s

most új pszichiáterem van, aki új gyógyszert írt fel. mivel nincs más választásom muszáj beszednem. (mellette fogok pszichológushoz járni)

szóval van itt olyan fiatal aki miután átesett a 'kritikus' 3 heten segített neki az antidepresszáns? amitől kilábalt a szorongásból, a depresszióból?

19/L



2014. máj. 9. 17:59
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

Én Citapran-t(Cipralex) szedek már 1,5 éve, nincsenek mellékhatásai, és jobban is vagyok, kevésbé szorongok, kiegyensúlyozottabb vagyok. Viszont elvonási tüneteim vannak, amikor nem szedem be véletlenül.

20/L

2014. máj. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

# 1:

Az, hogy lesz-e mellékhatás, vagy sem, nagyon egyénfüggő. Én is szedtem Cipralexet és nem bírtam egy idő után. Le kellett tennem, viszont elvonási tünetem nem volt tőle abszolút.


Maga csak a gyógyszer soha nem fog segíteni, max a tüneteket képes helyrerakni. Pszichoterápiára van szükség ahhoz, hogy tartós gyógyulást lehessen elérni.

2014. máj. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 hektorr7 ***** válasza:
41%

18 éves korom óta szedek coaxilt, szedtem már cymbaltát is de előbbi a tuti!!


Borderline személyiségzavarra, kevert-szorongásos depresszióra és szomatoform zavaokra szedem

2014. máj. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
és nem tapaszataltok semmilyen káros' mellékhatást? :s
2014. máj. 10. 08:03
 5/16 hektorr7 ***** válasza:
79%

SSRI és SNRI (pl cymbalta) szerektől a szexuális élete meghal az embernek, megöli a nemi vágyat. Szédülést, hányingert, súlynövekedést okoz. Emellett nem tud valaki megülni, akatízia alakulhat ki ami mozgáskényszerben, rángatózó és vonagló mozdulatokban nyilvánul meg.

Minél tovább szedi valaki annál nagyobb eséllyel jelentkezik!

2014. máj. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nálam konkrétan a cipralex valóban libidócsökkenést okozott, de volt mellette végtagok remegése, idegesség érzet, vizelési nehézség, ingerlékenység és érzelmi egysíkúság... Nálam nem okozott hizást, mivel pont ez miatt tértem át a Yarocenről erre. Fáradtság szintúgy nem jelentkezett, inkább pörögtem. De mint mondtam korábban ez egyénfüggő.
2014. máj. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

de olyan rossz h elméletileg pont azért szedjuk ami a mellékhatás.

pl idegeskedesre felirjak, közbe meg az a mellékhatás

2014. máj. 10. 19:44
 8/16 anonim ***** válasza:

Hát igen. Arra, hogy idegeskedek és szorongok, kaptam Xanaxot. :D


Ezért mondtam még a második hozzászólásban, hogy inkább pszichoterápiára van szükség és nem gyógyszerekre.

2014. máj. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 hektorr7 ***** válasza:

Azt kötelező ráírni hogy idegesség stb..

Milyen fajtájú antidepresszánst szedsz? és mire?

2014. máj. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

citagen. ma kezdtem. 4napig fél szem, utána 1 szem.

az első héten a mellékhatások miatt kell szednem frontint is.

depresszió, pánikbetegségre..

2014. máj. 10. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!