Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan fiatal akinek...

Van itt olyan fiatal akinek segített már antidepresszáns?

Figyelt kérdés

Szedtem már többfélét de egyet se hosszútávon mert nagyon rosszul viseltem a mellékhatásokat:s

most új pszichiáterem van, aki új gyógyszert írt fel. mivel nincs más választásom muszáj beszednem. (mellette fogok pszichológushoz járni)

szóval van itt olyan fiatal aki miután átesett a 'kritikus' 3 heten segített neki az antidepresszáns? amitől kilábalt a szorongásból, a depresszióból?

19/L



2014. máj. 9. 17:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kérdező. Ugyanaz történik akkor veled, mint ami velem volt. A Frontin és a Xanax hatóanyaga ugyanaz, tehát a mellékhatásokra kapsz gyógyszert, aminek szintén lesznek mellékhatásai...


# 9:

Igen, mindent beleírnak, hogy ne legyenek perelhetőek. Nekem anno a pszichiáterem azt mondta, hogy amint kiváltottam, a betegtájékoztatót dobjam is ki és ne olvassam el, nehogy megijesszen.

2014. máj. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 hektorr7 ***** válasza:

xanax és a frontin ugyan az! De annak nincs mellékhatása egyáltalán. Én legalábbis egy kis álmosságon kívül semmit se tapasztaltam. Mondjuk a dózis a lényeg de olyan 1.5 mg/ napig semmi baj nincs.


Citagent szedsz de ugye 1 hétig fél szemet, aztán 1-et felmentek ti még napi 2 szemre is hidd el!! Bébi adag az a napi 5 miligram belőle. Annak aztán abszolút nem lehet mellékhatása.

Mondjuk az SSRI szer és pszichiáterem azt mondta hogy az SSRI gyógyszereket azért nem szereti felírni fiatal betegeknek mert megöli a nemi vágyat ami ilyen életkorban 18-40 kb a legfontosabb lenne!!

2014. máj. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

20mg a tabletta és felet szedek 4 napig, tehát 10mg-ot. nem tudom az 5 honnan jött:D

és ha emelni akarja napi két szemre azt visszautasítom. valamint ha tényleg úgy van h befolyásolja a nemi életem akk lerakom.

nem lesz nehéz, ettől durvább gyógyszereket is szedtem már:)

2014. máj. 10. 21:48
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem, nem segített. Vékony ember vagyok, mégis híztam egy év alatt hét kilót tőle, három hónap után visszajöttek a pánikrohamok, a libidóm meghalt - majdnem a párkapcsolatom is, amely a valahai családom miatt akkor majdnem az életemet is jelentette. Soha többé be nem vennék egy bogyót sem ebből a sz..rból!


19 éves lány vagy. Dobd le ezt a pszichiátert, és azonnal keress meg egy ifjúságit! Neked a pánikbetegségre és a depresszióra nem ezt kellene felírni plusz egy buta pszichológust, hanem egy olyan pszichiátert, aki kiássa a problémák gyökerét. Az antidepresszáns csak tűzoltás jelleggel használ igazán, és csak kevés ideig.

2014. máj. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én mondjuk 2x annyi idős vagyok, mint az előzőek, de az SSRI, amit én szedek, tökéletesen használ, mellékhatások nélkül. Azt el tudom képzelni, hogy fiatalabb korban, mikor még zűrösebb a szervezet, nem pont ugyanúgy sül el a dolog.

A mellékhatásokról: először is kevésbé erősek, mint amit elnyom a gyógyszer és ez a legfontosabb. Másodszor a durvábbak eleve nagyon ritkák. Tényleg nem érdemes elolvasni a betegtájékoztató ezen részét. :)

2016. márc. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Azt döntsd el megszeretnél e gyógyulni és megy e gyógyszer nélkül vagy sem. Ha nem megy gyógyszer nélkül egy jó szakember felügyelete mellett, az ő segítségével igen is bele kell vágni és megtalálni a neked megfelelőt. Ha meg tudod oldani, nem szorongsz annyira, nincsenekp ánikrohamaid stb és nyitott vagy az alternatív gyógymódokra, hét hajrá. Az antidepresszáns szedéséről ne sok tapasztalatom van. Én anno szedtem 3-4 hónapig Sertralint vagy Sertradepit, nem tudom. Nem emlékszem se jóra se rosszra. Most viszont olyan szinten nem vagyok jól, hogy ha beleszakod se tudom most magam megoldani, és szakember is azt mondta, hogy a szorongást vmi módon oldani kell, és erre vannak az antidepresszánsok ideig óráig, A végső megoldás úgy is kognitív viselkedés terápia, pszichoterápia stb... Szerintem.
2016. márc. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!