Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns miatt lehet ez?

Antidepresszáns miatt lehet ez?

Figyelt kérdés
Orvos javaslatára kell szednem, de úgy érzem, hogy mióta elkezdtem, csak romlik az állapotom. Ha kudarc ér, rögtön elmegy minden életkedvem, legszívesebben öngyilkos lennék. Pedig előtte maximum két napig szomorkodtam, de aztán összeszedtem magad, és azért is megcsináltam. Most például vizsgáról van szó. Az egyik részét nagyon elrontottam, nem sikerült még kettesre sem, és most teljesen összetörtem, úgy érzem, hogy inkább otthagyom a sulit, mert legközelebb is ugyanilyen lesz, és akkor már tényleg nagyon magam alatt leszek, mivel az érettségire se mehetek most, ha ez nem fog sikerülni, és nem akarok pótvizsgázni, se évet ismételni, se érettségit halasztani, meg semmi ilyet. Nekem egész eddig terveim voltam, egyetemre menni, külföldön idegen nyelvet tanulni, de most egy rosszul sikerült vizsga mindentől elvette a kedvem, hasztalannak érzem magam, pedig még van egy lehetőségem javítani hétfőn. Ez a gyógyszer miatt van? Jobb lenne, ha nem szedném, míg vizsgákra járok, ha ilyet okoz?
2014. ápr. 26. 05:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Te magad írtad,hogy mielőtt elkezdted szedni a gyógyszert hamarabb összeszedted magad,ha valami nem sikerült. Én a helyedben ezen elgondolkodnék. Ha érdekel az én véleményem,akkor a gyógyszert inkább gyógynövényekre cserélném. Egyébként is nagyon fiatal vagy még ezekhez a durva gyógyszerekhez. Bár én senkinek nem ajánlanám a szedését. Tapasztalatból írom.
2014. ápr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De miért szedsz gyógyszert? Ha össze tudtad szedni magad, akkor nem voltál depressziós, mert erre egy ilyen ember képtelen.


Ha magad alatt vagy, akkor igyál orbáncfű teát.

2014. ápr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem véletlenül mentél pszichiáterhez...Hidd el, ha a gyógyszert elhagyod, csak romlani fog az állapotod. Ne tedd!
2014. ápr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért mentem pszichiáterhez, mert mikor elkezdtem a gimnáziumot, fél év után annyira kimerültem (sok volt hirtelen ez a nagy váltás az általános után), hogy kórházba vittek és egy hétig altattak, hogy helyre jöjjek idegileg. Utána alvásproblémáim voltak, nem tudtam magam rendesen kipihenni, mert kora reggel már suliba kellett mennem, hazaértem késő délután, aztán egész este tanulnom kellett, és éjszaka is csak a tanuláson járt az eszem. Ezért kaptam először gyengébb, majd erősebb altatót és nyugtatót, de nem igazán használt, ezért az orvos antidepresszánst írt fel. Én se tartottam szükségesnek, egy hónapig gondolkodtam rajta, hogy beszedjem-e, aztán végül elkezdtem. Viszont egy hét szedése után úgy éreztem, hogy sokkal rosszabb hangulatom van, mint előtte, nem érdekelt már semmi, elhanyagoltam mindent, állandón sírtam, stb. Aztán abbahagytam, de 4 nap után olyan rosszul voltam, hogy be kellett mennem a kórházba. Az orvos azt mondta, hogy nem kellett volna hirtelen leállnom vele. De nem gondoltam, hogy egy hét szedés után ennyire hozzászokik a szervezetem. De nekem sehogy se jó, mert ha beveszem, akkor az miatt vagyok rosszabbul, ha meg nem, akkor a hiánya miatt. Nem tudom már, mit tegyek. Holnap vizsgára kell mennem, és ha az sikerül, akkor utána héten már érettségi lesz, de ilyen állapotban nem tudom, hogy fog sikerülni.
2014. ápr. 27. 02:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy másik gyógyszer kell. Mikor én voltam depressziós (ez már régen volt), elég nehezen sikerült megtalálni a megfelelőt.
2014. ápr. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként mindegyikhez legalább 3 hét volt a hozzászokás, és elég furcsa tünetekkel jártak. Átmenetileg én is rosszabbul voltam tőlük, mint gyógyszer nélkül.
2014. ápr. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!