Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert mondjak a gyerekrol,...

Miert mondjak a gyerekrol, hogy jobb nyelvtanulo?

Figyelt kérdés

A gyerek ha tanul egy nyelvet nem TANUL, neki nem tanulasi folyamat, csak beszeli, a repeticio folyaman mar erti, felfogja es ra ragad. O nem tesz erofeszitest a nyelv tanulasban. Egy felnot ha felfogja, hogy egy nyelvet tanulni kell,egy, a "tanulni" szotol megijed, ketto, nem azert nem tanulja meg, mert mar nem kepes, mert az agya mar elvesztette plaszticitasat hanem szamomra azert, mert sok kulturalis, szocialis es sok mas faktor befolyasolja a kapacitasat, mint peldaul azt mondja: oreg vagyok en mar erre, nincs idom, probalom de nem megy ( viszont nem teszi a tanulasi folyamatnak a negyed erofesziteset sem, hogy megtanulja, gyakorolja, hasznalja), nincs idom, nincs jo tanar, nincs penzem,lusta vagyok, majd kesobb stb.

Szoval nem a gyerek agyrol van szo, hogy job erre hanem a hozaallas az ami valtozik. Egyedul tanultam 3 nyelvet es tudom mivel jar egy nyelv tanulas, kettot magamtol, egyet beszelve, pont a magyart (Magyarorszagon). Itt az akarattal van a baj nem a kapacitassal. Kerdeznek egy szakembert van-e mas ok amiert egy felnot nem tanul konyeden egy nyelvet?



2015. jan. 16. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:

ez az oldal tele van szakértőkkel


igazából te magad már megírtad a választ.


a felnőttek dolgoznak,háztartást vezetnek, gyereket nevelnek -könnyű azt mondani,hogy nem fér bele a tanulás az idejükbe/energiájukba.

2015. jan. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A gyerek is tanulja a nyelvet, nem csak ráragad, ezért kell még a saját nyelvünket is oktatni, nem hogy idegen nyelveket. És alapvetően az emberi agy fogékonyabb fiatal korban az új információk befogadására. Ilyen alapon ahogy írod mindenkiből lehetne atomfizikus, de a valóságban tényleg vannak akik nehezebben fogadnak be új információt, rövidebb ideig tárolja az agyuk, míg mások könnyen tanulnak új dolgokat. Van aki már gyerekkorában sem képes tanulni, van aki meg felnőttként is le tud ülni és önszántából megtanulja a dolgokat.


Az tény, hogy gyerek, munka, kevés szabadidő mellett egyszerűbb sokaknak ráfogni hogy "nem megy nekem" de alapvetően a lustaságot el kell választani az agyi kapacitás romlásától.

2015. jan. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azert irtam a kerdest mert pont egy ilyen dokumentumot nezek, ahol megint ez hangzik, szakemberek, hogy a gyerek jobban tanul nyelveket. Igaz a vegen mondjak azt, hogy bebizonyosodott, hogy az agy plaszticitasa felnotkorban is ugyan ugy mukodik, es cask ugy jottek ra erre, hogy az agy valamelyik resz karosodasat a tobbi agy resz atveszi ennek a deterioralt funkciojat a helyet, es akkor jobbak leszunk masban. Vagy is az agy kepes.

De miert nem igy hangzik mindenut, hogy nem a gyerek, hanem a mi hozzaalasunkal van a baj.

Ezert megy a mindennapi embernek az agyaban, hogy hat en mar eleve is nehezebben tanulok, hat nekem erre nincs energiam es idom, jobb ha neki sem kezdek, de milyen jo lenne mert akkor ilyen meg olyan munkam lenne.

A tanulasi rendszer es a media aki felfulja a gyerek agy kapacitasat, ezaltal alacsonyitja a felnote, plusz az emberek mindenapi problemajukat, ezaltal senki nem veszi mar a faradsagot hogy tedje magaert, osz fizet egy elet terapeutat aki megmondja neki, hogy de kepes vagy nezd csinald ezt meg ezt, mint egy handikapatnak aki igazabol az is lett.

Miert nem veszi eszre az aki tehet ezert, mar hogy ne mondjam azt, hogy maga az ember miert nem veszi ezt eszre?

Mi vezeti az embert arra hogy ondestruktiv legyen.

Es egy mas kerdesre jutottam.

2015. jan. 16. 20:09
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem attól még, hogy egy kisgyerek máshogy tanul nyelvet, mint egy felnőtt, az még ugyanúgy tanulási folyamat.


Nyelvtanításból élek, és én nem gondolom úgy, hogy a felnőttek esetében kizárólag azért működne más hatékonysággal a dolog, mert az akaraterejükkel vagy a kevesebb szabadidővel lenne gond.


Több különbség közül az egyik, amivel magyarázzák azt, hogy pl. idegen nyelvű környezetbe kerülve a gyerekek hamarabb és jobban elsajátítanak egy számukra új idegen nyelvet az az, hogy egy bizonyos életkorig a nap nagy részét ők még alfa állapotban töltik, amikor az agy sokkal fogékonyabb új információk befogadására, mint béta agyhullámok esetén, ami a felnőttkorban a normál napközbeni, ébrenléti állapotban jellemző.

2015. jan. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Na igen, alfa es betta allapot. De a felnot is kepes alfa allapotban kerulni, miert nem kerul? mert teletomi agyat problemakkal?


Ha igy veszed, persze, tanulasi folyamat, hisz minden aszimilalt uj dolog az tanult, de egy dolog tanulni leulve egy konyv mellet es mas beszelve, mas amikor tudod hogy emelkezned kell egy szavakra es mas amikor nem fogod fel hogy egy idegen nyelv es csak rad ragad repeticio-val.

A lanyomat nem tanitottam nyelvet amikro kicsi volt es meg nem beszelt, amikor mar 2-3 eves volt neki mar tanulasnak szamitott az idegen nyelv es tudatos gondolkodasra volt kenyszeritve, nem szerette, es mindig mondta, ne beszeljek igy vele.

Most hogy 14 rajott, hogy ez egy idegen nyelv es milyen jo tudni, de magatol megint nem tanulta mert erofeszitest igenyel, nem mert nem lenne kepes. Most hogy mas orszagban elunk simman "raragadt. Mert receptive es szuksegsnek latja ha odafigyel. Igy sem tanul, egy napot nem ult le magolni szavakat, erre mondom en, hogy raragad.

A tanulas nekem a leules es magolas.

A felnotek igen is kepesek lennenek ugyan ugy tanulni, ha maguk tudnanak iranyitani sajat akaratokat es valtoztatnanak az atitudon, mert ok mar tudjak, hogy szukseges egy idegen nyelv, sot sokkan meg akarnak is, meg sem tesznek el mindent annak erdekeben.

Szoval nem benak, csak nem hasznaljak a kapacitasokat helyesen.

2015. jan. 16. 21:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell ennyit lovagolni ezen a nyelvtanuláson.


Amúgy szerintem a többség nem arra hivatkozik amúgy sem hogy sokkal könnyebb lenne gyerekkorban, hanem szimplán előnyösebb már gyerekként megtanulni plusz egy nyelvet hogy felnőtt korodra használni is tudd.


Meg megint más téma egy itthoni nyelvtanulás, ahol valamilyen szinten muszájból megy, meg más az ha külföldön, anyanyelvként beszélők között kell alkalmazkodnod. Több ismerős aki volt bárhol külföldön, azt mondta hogy sokkal többet tanult meg a nyelvből pár hét alatt, mint előtte több évnyi tanulással, mert az alapvető kommunikációhoz is azt a nyelvet kellett használnia.

2015. jan. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igazad van, viszont van rengeteg ember aki nem tanulta meg gyerekkoraban a nyelvet, az nem jelenti hogy remenytelen?


Es ez igaz minden massal ami az ember kepes lenne megtanulnia felnotkorabban is, hogy sajat magan segitsen es higyen magaban es a kapacitasaban, tudjon sajat magat motivalni es legyen belso indittatasa.


Engem ezt zavar, hogy lenyomjak az ember akaratat, hogy nem erre koncentral a tanyitasi rendszer, hogy karaktert neveljen amivel az ember kesobb magat feljlesztene, hanem olyan tanulasi rendszert alakit ahol az ember mar csak a tanulasi szonal is rosszul van. nem matematikat tanitsanak nekem, sem kemiat, mert ugy sem tudnak tanitani annyi gyerek, hogy mind megertsen, sajat stilusan, hanem karakter es moralt, ezzel majd en magam talalom mit szeretek es amit erofeszitest teszek bele 1000ser tobbet er mint amit a suliba indoktrinalnak.


Szerintetek mi a rossz a tanulasi rendszerben? Mit tapasztaltatok ti?

2015. jan. 16. 23:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok szakértő, se orvos. 33 éves vagyok. Nézd, nekem pl. diszlexiám van. Rettenetes nehezen ment a tanulás, főleg a nyelvtan, idegen nyelv. De lett 4 szakmám és érettségit is összehoztam. Angolul egy alap meg van. Nagyon nehéz, mert nehezen veszi be az agyam, ezt nem tudja egy olyan ember megérteni, aki több nyelvet is képes megtanulni. Nehezen memorizálok, hamar felejtek, máig! keverem a betűket és cserélem is! El lehet érni eredményt, de rengeteg idő, kitartás és erőfeszítést igényel. Most is csak azért tudom tanulni, mert nincs munkám, se családom, de ha lenne nem tudom mennyi időm jutna tanulásra, bizony egy diszlexiásnak legalább 2X, 3X annyi idő kell, mint annak, akinek nincs ilyen baja. 6.-os voltam ált.+ban, mire megtanultam folyékonyan olvasni és rengeteg könyvet fogyasztottam el és e mellett sokszor nem is tudtam miről olvasok, mert a szavak kiolvasására ment el a figyelmem. Szóval aki ilyen gondokkal küzd, annak nagyon nehéz és nehéz hozzáállni is a tanulásnak, ez nem lustaság kérdése-
2015. jan. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, mit erőlködsz ezen ennyire? Különben amit állítasz, az egyik gyerekre igaz, a másikra nem igaz. Felnőttre dettó.
2015. jan. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!