Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegsége lehet annak,...

Milyen betegsége lehet annak, aki egyéb gyógyszerek mellett 2mg-os Xanaxot szed?

Figyelt kérdés

Nem értek a gyógyszerekhez, de amiket találtam csak receptes gyógyszerek. Valeriana (ha jól írtam), 2mg-s xanax, rivotril, plusz pár kis fehér papírtasak, mindben ugyanazok a gyógyszerek voltak 1-1 db, mintha le lenne osztva hogy egy nap azt mindet be kell venni.

Ez mind egy olyan srác lakásán, aki értelmes, egyetememre jár (nem orvosi), még nem ismerem annyira, nem gondolnám hogy pszichopata (elnézést ha hülyeséget írok), de annyi rosszat hallani a világból, és nem szerétnek egy reggel arra ébredni nála, hogy épp feldarabolni készül.


Majd rákérdezek nála is a dologra, egyelőre kíváncsi lennék itt mit gondoltok.


2014. dec. 26. 00:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Jaj... Ne legyél már ilyen hülye! A dokibácsi is felírhatta neki.ha nincs más tünet pl.agresszió stb.akkor nem fog feldarabolni.xdd egyetemista nagy rajta a nyomás,a stressz,lehet nem tud elaludni,azért szedi.a valeriána egyébként természetes,gyógynövényes cucc,de a rivotrilltól/xanax/frontin/haloperidol....stb.nyugtatóktól se kell bekakálni,én ittam is rá annak idején,mégse lett bajom,normális józan felnőtt ember lettem....túl van lihegve az egész.bocs ha hosszú lett,remélem segítettem,nyugodj meg szépen!
2014. dec. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

depresszió,pánikbetegség.

de rivotrilt szoktak kapni a gyógyuló heroin függők is.

2014. dec. 26. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyugi! Ha komoly agybajai lennének azt már rég észrevetted volna. Ma már rengeteg fiatal szed minden féle bogyókat, főleg a fősulisok, egyetemisták!
2014. dec. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Most tényleg arról az infóról, hogy ilyen szereket szed, eljutottál arra a pontra, hogy félsz, hogy egy nap fel akar majd darabolni? Ez így kicsit durván hangzik. Attól még, hogy valaki pszichiátriai szereket szed, nem kell ráragasztani a közveszélyes címkét. Ha az volna, akkor vagy elég egyértelműen láthatná a környezete (legalábbis többnyire vannak jelek), vagy annyira intelligens, hogy mindezt elrejti de akkor miért is szedne ilyen bogyókat? Plusz a bogyók, ha közveszélyes, akkor pont azért vannak mert bogyókkal nem az. A megváltozott viselkedést pedig lehet észlelni, ha leállna a szerekkel.

Egyébként amiket írtál azok tudtommal antidepresszáns, illetve nyugtató szerek. A leghétköznapibb betegségek amikre ezeket felírják a depresszió és a pánikbetegség. Egyik se fog feldarabolni, mindegyiknek csak a saját életminősége romlik meg nagyon és ezek a szerek ezen igyekeznek javítani, hogy elviselhetőbb legyen az élet.

De szerintem rossz dolog valakit egy ilyen betegség bélyege alapján megítélni. Lehet azon lovagolni hogy ki mennyire nem átlagos és milyen problémái vannak, de sokkal jobb ha egyszerűen elfogadod olyannak amilyen és barátként támogatod. Aztán az ember úgyis változik, a betegek meg jobb esetben meggyógyulnak és talán még jobb és hálásabb barátok lesznek, mint azelőtt. Az egyetlen amiről jó meggyőződni, hogy az illető kap rendes szakszerű segítséget.

De a legjobb amit tehetsz, hogyha érdekel és zavar ez az egész, az tényleg az, hogy rákérdezel nála.

2014. dec. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rivotrilt epilepszára is szokták adni, amúgy ezek a szerek nyugtatók.
2014. dec. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*epilepsziára
2014. dec. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!