Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valakinek Asperger szindró...

Van valakinek Asperger szindrómás ismerőse, rokona?

Figyelt kérdés
Mondd valakinek ez a betegség valamit?
2010. febr. 2. 14:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A betegség maga tudom mit jelent, de élőben még nem találkoztam vele.
2010. febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez az autizmus enyhébb formája. Ha rákeresel a neten, találsz leírásokat, pl. a Wikipédiában.
2010. febr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Hát, egy internetes teszt szerint én asperger szindrómás vagyok, haverjaim szerint szimplán paraszt :D
2010. febr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mindent elolvastam már a neten, ami található volt. Némely személyes tapasztalat erősen eltérő információkkal bírt. Csak ezért szerettem volna tisztábban látni, több személyes tapasztalatot is olvasni. Nekem igen közeli hozzátartozóm aspergeres, nem túl régen derült ki. Jó lett volna, ha kapok némi segítséget azzal kapcsolatban, hogyan lehet a környezetnek ezt megfelelően, ill. megfelelőbben kezelni. Ezért érdekelt volna, ha valakinek van ilyen jellegű tapasztalata.
2010. febr. 3. 14:36
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen,az unokahúgom,6 éves,és aspergeres.
2010. febr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

most olvasok egy könyvet, Angyalgyár a címe, Stefan Brijs írta...a főhős(ök) ebben a betegségben szenvednek, itt olvastam róla először, érdekes. Magas iq, nem mutat érzelmeket, bizalmatlan, nem ismer, csak végleteket, kitartó, makacs és önálló... eléggé jó kis könyv, ha látod vhol szerintem megnézhetnéd.

most derült ki, én nem is tudom elképzelni, milyen lehet..de akkor biztos csak enyhe, ha eddig nem tudtátok, remélem, nincs nagy baj.

2010. febr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: Hol lehet kapni ezt a könyvet?
2010. febr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Sajnos egy ideig nem voltam netközelben, de köszönöm a válaszokat. A könyvet meg fogom próbálni beszerezni.

Nincs "nagy baj", csak sok-sok minden érthetővé vált azzal a személlyel kapcsolatban, aki aszpergeres a családomban. Annyira más rugóra járt az agya mindíg, hogy eszméletlen, plusz rettenetesen nehezen tud és tudott kapcsolatot teremteni, érzelmeket kimutatni, sőt egyáltalán a saját érzéseit értelmezni, vagy észrevenni, hogy vannak Neki olyanok. Ez megnehezíti az együttélést a környezet számára. Egyébként nagyon sikeres a munkájában (informatikus), most már mi is kezdünk hozzászokni, hogy van neve a dolognak és eszerint nem róvunk fel dolgokat.

2010. febr. 17. 19:46
 9/13 anonim válasza:
Valószínű, hogy a nővérem ebben szenved. Nemrég találtam erről a betegségről egy cikket és mintha róla szólt volna. Most egyfolytában a gépet bújom és mindent elolvasok az Asperger-szindrómáról.
2010. ápr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a lakótársam, Odri ilyen
2010. okt. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!