Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ennyi év után hogyan jöhetnék...

Ennyi év után hogyan jöhetnék végre rendbe?

Figyelt kérdés

Teljesen kétségbe estem, úgy érzem teher lettem a körülöttem levők számára.

Régen, 12-13 éves korom körül egy önálló, döntéseket hozó "nő" voltam. Intéztem az ügyeket, postára jártam, felhívtam a szerelőket, voltak barátaim.

Anyukám depressziós és alkoholista lett, megkeserítette az életem, minden nap arra jöttem haza az iskolából, hogy a földön fekszik és hány. Hónapokig titkolóztam, majd amikor végre elmondtam valakinek, teljesen összetörtem, napokig sírtam. Azon a nyáron kezdődött minden: féltem kimenni az utcára egyedül, majd iskolába járni. Úgy éreztem üresség van bennem.

Ekkor megismertem egy srácot, és lett egy párkapcsolatom. Már a kezdeteknél azt éreztem hogy NEM szívesen találkozom vele, de az volt bennem, hogy vele muszáj összejönnöm. Teltek a hónapok, mindenkit elmartam, elkezdtem szorongani, a barátokkal OKTALANUl összevesztem, és oktalan haragot éreztem irántuk. Aztán jött egy pánikbeteges korszakom, 2 hét alatt 5 kilót fogytam, alig ettem, végig a barátomra fókuszáltam,e gy börtönben éreztem magamat. Ha a barátom pár rosz szót szólt hozzám rosszul lettem.

Idén januárban ez a végletekig fajult, azt hittem bolond leszek, a pszichológusom kórházba akart küldeni. De kilábaltam. Elkezdtem barátkozni, máshogy láti a világot.

A probléma a következő: azóta is egy döntésképtelen lány vagyok, akinek alig vannak barátai, kihasználnak, nincsen örömöm az életben, nem mertem egyetemre menni, és a barátommal se akarok találkozni, de azt érzem, "muszáj". Nem tudok erről kivel beszélni, úgy érzem minden nap egy túlélés.

Azt mondják, hogy csak én tudok ezen változtatni, de hogy? Volt, hogy szakítottam a barátommal, és rosszul lettem.

Egyszerűen ez egy ördögi körnek tűnik. Nem tudom mik a valódi érzéseim, mik, amiket bebeszélek, nem tudom, mikor látom normálisan a dolgokat.

Mindenkinek teher vagyok, szeretném vissza kapni a régi énem. Nem tudok felnőni, mindig kikell kérnem Édesapám döntését, tanácsát.

Voltam 2 pszichológusnál illetvw 2 pszichiáternél is.

Van ebből kiút?

19/L.


2014. dec. 16. 09:49
 1/1 anonim ***** válasza:
hallod,mintha én írtam volna..ha gondolod írj nekem hátha ketten könnyebb ebből kijönni,19/L
2014. dec. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!