Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok felnőni, pedig...

Nem tudok felnőni, pedig sürgős, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Igyekszem rövid lenni.

12 éves koromban egyedül mentem le boltba, vásárolni, postára, Anyu ügyeit intéztem, telefonáltam.

Anyukám depressziós, alkoholista. Azon a nyáron amikor kiderült, féltem lemenni az utcára, és elvesztettem a biztonságérzetem...ezért össze jöttem a párommal, aki pótolta ezt az érzést. Hiába nem szerettema párom, mellette volt biztonságérzetem, a problémáim viszont nem javultak: féltem lemenni bárhova, haza kellett kísérni 17 éves létemre az iskolából, nem mertem bemenni a boltokba egyedül. Ezek javultak, viszont most 19 éves vagyok, és ugyanolyan pocsék minden. Nem mentem egyetemre, mert nem mertem(most itthon lébecolok). Nagyon félek az emebrektől, buszozni még nem merek egyedül.

A barátomra támaszkodom mindenben, függök tőle, ha nem tőle, akkor pedig mástól. Nem tudok felnőni, egy nagy gyerek vagyok, és mindig a biztonságérzetet keresem. A gondokkal burkolózhattam, de már annak vége.

HOgyan tudnék felnőni?


2014. dec. 3. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem felnőnöd kell, pánikbeteg vagy! Sürgősen menj pszichológushoz! A legnagyobb javulást viszont ÖNERŐBŐL tudod elérni!!! Olvass a betegségről sokat, ismerd fel, ismerd be, majd KÜZDJ ellene!!! Kérdezz bátran a továbbiakban, szívesen segítek bármiben!! :)
2014. dec. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem felnőni kell. Hanem leküzdeni a függőséget. Nyilván azért alakult ilyen társfüggőség, mert hiányzott gyerekkorodban a biztonság.

Kérd szakember segítségét. Szerintem nem lehetsz olyan nehéz eset és meg fog oldódni.

2014. dec. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy társfüggőség. Eleve az ember társas lény. Jó hogy vágyik valakire, ez természetes dolog. Ha az ember huzamos ideig egyedül van, akkor tiszta zizzenté válik, mert nem egészséges az ha egyedül van valaki. Nem így lettünk teremtve. Ezzel az erővel, minden emberre lehetne azt mondani, hogy társfüggő, mert az egyedüllétbe, a magányba bele lehet betegedni, nem hiába van az is, hogy Karácsonykor sok magányos, egyedül élő ember öngyilkos lesz. Ez nem olyan, mint a drog, vagy akár mi más függőség, ez természetes dolog, szerintem.
2014. dec. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Mi az, hogy társfüggőség. Eleve az ember társas lény. Jó hogy vágyik valakire, ez természetes dolog."


Pedig van ilyen, hogy társfüggőség. Persze, hogy normális, hogy vágyunk valakire. De aki csak egy másik ember valakijeként tudja magát elképzelni és belemegy mindenféle kapcsolatban, akkor is ha rossz, csak azért, hogy ne legyen egyedül az nem jó.

Egy jó kapcsolat alapja, hogy két önálló, független ember találkozzon össze.

És a félelméből is látszik, hogy egy egyedül nem mer semmit sem csinálni, az utcára kimenni sem. Ezért van szüksége valakire, mert egyedül hétköznapi dolgokban sem boldogul.

Nehogy azt mondd már nekem, hogy ez is természetes?

2014. dec. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, de ide lehet jutni az egyedül léttől, erre írtam, hogy bele lehet betegedni. Bárki így lereagálhatja a magányt, egyedüllétet, mert társas lény vagyunk és igen mindenki függ.
2014. dec. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hm, én érteni vélem a tüneteidet. Nekem is hasonló volt, ráadásul pont ugyanabban a korban: 12 éves koromig minden oké, vagány kiskölyök voltam, aztán anyukám egy válságos helyzetbe került, amivel szinte egyedül volt, és onnantól kezdve teljesen megváltoztam. Mikor kiderült, hogy anyukám milyen érzékeny, és szüksége van rám, hirtelen teljesen meg kellett komolyodnom és túlérzékennyé váltam. Anyukám már rendben van, de én még mindig nem.


Azt gondolom, hogy ilyenkor, akárcsak nekem, az a program került be az agyadba, hogy mindenáron anyukád mellett kell lenned, mert rád kell számítania. Ezt magad is alátámasztod, hiszen azt írod, hogy csak otthon lébecolsz. Magyarán anyukád közelében vagy továbbra is. Félsz eltávolodni tőle, mert ő a támaszává tett téged. Ez amúgy valószínűleg valahol mélyen elég nagy dühöt is szülhetett benned, hisz megfosztott a független, gondtalan gyerekkorodtól. Nem lehet egy gyereket annak kitenni, hogy egyszer csak felelős lesz más életéért.

2014. dec. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!