Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek min mehet keresztü...

Szerintetek min mehet keresztül egy olyan kisgyerek, aki látja az édesanyját megerőszakolni?

Figyelt kérdés

Nagyrészt a pszichológusok véleménye érdekelne.

(A kérdés kitalált,semmi ilyen jellegű nem történt velem,csak érdekelnek a gyerekkori traumák kezeléséinek módja)



2014. okt. 5. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Én ismerek olyat akinek a családjában történt hasonló.

Soha nem lesz egészséges, egész ember belőle sajnos. Az ilyesmi olyan szintű lelki sérülést okoz, amit semmilyen szakember sem tud rendbe hozni.

2014. okt. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előttem válaszolóval. Én mindkét oldalon álltam, megerőszakoltak 13 éves koromban, és 2009-ben végignéztem, ahogy anyám akkori élettársa késsel fenyegetve megerőszakolta az anyukámat.

Igazából, nem is az engem ért erőszak miatt(arról nem tud senki a környezetemben), hanem az anyukámat ért erőszak kapcsán kezdtem pszichológushoz járni...aztán pszichiáterhez is...lassan 5 év pszichoterápia van a hátam mögött, de ezt lehetetlen feldolgozni. A félelmet, a bénultságot, a tehetetlenséget, a dühöt...sokkal rosszabb nekem, hogy ezt tették az anyukámmal, mint amin én mentem keresztül gyerekkoromban.

27N

2014. okt. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom,hogy ezeket átkellett élned...Szörnyű törést okozhatott,és ez megbocsátahatatlan annak aki elkövette.A nemi erőszak bármi nemű formája ellen szeretnék tenni valamit.

(Lehet nem a legjobban fogalmaztam meg a kérdést,mert egy megrázó történet után írtam le a gondolataim)

2014. okt. 5. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!