Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem nem tudok valamit...

Azt hiszem nem tudok valamit feldolgozni ezért reggel úgy ébredek hogy rosszul vagyok (gyors szívverés, nehéz légzés gombóc a torokban izzadás gyengeség stb). Mi ez és mihez kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Alapból egy túl érzékeny, az önbizalmával hadi lábon álló, naiv lány vagyok.Jött egy srác akivel nagyon szerettük egymást,mellette elhittem hogy értékes ember vagyok és nagyon jól éreztem magam.Aztán a kapcsolatunk másfél év után elromlott.Mivel ezért is magamat okolom úgy érzem rossz ember vagyok és nincs semmi szerethető bennem és az összes addig szerzett önbizalmam elvesztettem.Barátok maradtunk még két hónapig de ő játszott velem és kihasznált én meg hagytam mert még mindig szeret(t)em és azt reméltem ő is.Végül nem bírtam, mondtam neki hogy többé ne találkozzunk(ez életem legnehezebb döntése volt mert nagyon szeretem)de ezt is csak azért mert elkezdett randizgatni egy másik lánnyal és azt már nem bírtam nézni.

A gondok már akkor elkezdődtek mikor még „barátok” voltunk de épp bunkó volt velem. Mióta elküldtem ez csak rosszabb lett.Szóval a probléma aminek szerintem a fent leírtak az oka:

Mostanában rosszul alszok. Eleve későn fekszek le,mikor már „hulla” vagyok hogy ne agyaljak. Reggelente szörnyen ébredek.Túl gyorsan ver a szívem,nehezen kapok levegőt pontosabban mély levegőt nem tudok venni csak sok kicsit, úgy érzem mintha gombóc lenne a tokomban amitől nem tudok nyelni se, mintha nagyon durván ki lennék száradva(ez elég ijesztő),izzadok, a hasam nagyon fáj(mint amikor félek valamitől csak durvábban) és egyszerűen nem bírok kikelni az ágyból.Próbálom becsukni a szemem, koncentrálni hogy nincs semmi baj ilyenkor jut eszembe hogy a volt szerelmemmel álmodtam és még jobban elfog a pánik hogy őt elvesztettem és azt érzem képtelen vagyok olyan dolgokat tenni ami más (idegen) emberekhez kapcsolódik(pl 1 hétig tartott mire rávettem magam hogy lemenjek az okmányirodába, a vásárlás szintén nehéz)Ez nem tudom pontosan megmondani hogy meddig tart de nagyon hosszúnak tűnik.Amikor összeszedem magam akkor tűrhetően vagyok.A gondolataimat nem tudom teljesen kordába tartani de elmegy, és néha az emberek közé menéssel sincs gondom.Aztán este megint kezdek kicsit „szétesni” ilyenkor beteszek valami vicces sorozatot és addig nézem (ismét) amíg el nem alszok rajta.Másnap ugyanaz folytatódik ami előző nap.

Próbálom magam lefoglalni:olvasni, sorozatot nézni, zongorázni, esténként futok is amennyit bírok, hátha oldódik a feszültség bennem, de sajnos a reggelek nem változnak.

Mi történik velem és miért nem múlik el?Mit tanácsoltok, mit tegyek?

20/L


2014. aug. 30. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Pszichiáter.
2014. aug. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nincs valami "házi praktika" a nyugodtabb ébredés érdekében?

Nem szívesen mennék pszichiátérhez.

2014. aug. 30. 18:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Sok embernek nehéz egy ilyen szituáció. A legjobb az lenne ha a tanulással, vagy a munkával foglalnad le magad, szinte 100 %-osan, ez segíteni szokott, ha marad mellette időd mozogj, sportolj és szórakozz, hátha új párt is találsz közben.
2014. aug. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tanulsz valamit?

Valahogy azt a gyereket el kéne felejtened

2014. aug. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#3, #4: Most fogom kezdeni az egyetemet, remélem az majd helyreráz kicsit.Csak az a baj hogy nap közben most sincs akkora gond csak ezek a reggelek..
2014. aug. 30. 18:55
 6/6 anonim ***** válasza:
ez szorongás, esetleg kialakuló pánikbetegség lenne? remélhetőleg nem, de az is igy kezdődik. de sokan vannak, hogy pár erősebb szorongással lábon kijárják, úgyhogy egyenlőre még ne aggódj ezen.
2014. szept. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!