Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megorultem es ugy erzem bele...

Megorultem es ugy erzem bele fogok halni a rettegesbe. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Emotofobiam van (felelem a hanyastol) 7 eve. Nem tudom miert, az apukam aztmondta, hogy anya regen nagyon sokat ivott (a mai napig is) es allandoan hanyt en meg befogtam a fulem es beszaladtam a szobaba. Talan ez miatt alakult ki, fogalmam sincs. Regebben csitult par evig aztan ujra elojott, utana megint csitult es december ota nagyon elfajult. 54 kg voltam 160 cm-hez, most 42 vagyok. Orvosnal voltam, korhazba akart kuldeni anorexia miatt de par igerettel megusztam. Probalom magam tartani ehhez, de a felelem erosebb, mint en es tenyleg nem birom mar.. minden nap rettegek, hanyingerem van, panikrohamok amik 3-4 oraig elhuzodnak, rossz kozerzet es minden nap ugy erzem, hogy 'ma tuti hanyni fogok'. Vagdostam magam, sot raktam a kezemre es jeggel dorzsoltem, hogy eltereljem a figyelmem de semmi nem segit. Fekudtem, ultem, setaltam, zenet hallgattam de csak az idovel lesz jobb.

Nem merek buszra ulni, iskolaba menni (4 honapot hianyoztam tavaly, meg is buktam), nem merek enni, orankent mosok kezet, mar az utcara se merek kimenni mert mivan ha hanyok es lat valaki..Ha faj a fejem, vagy felrenyelek, savam van vagy ehes vagyok, rogton a hanyasra gondolok es megremiszt.

Most koltoztunk es az uj lakas a regire emlekeztet, ahol 6 ev alatt 1x hanytam. Rossz a kozerzetem egesz nap, 'tuti hanyni fogok' erzes, etvagytalansag.

Regen annyira eletrevalo lany voltam, akarmit megettem, soha nem feltem.. es nem hanytam. Tisztaban vagyok vele, hogy az ember nem hanyja el magat olyan egyszeruen, foleg nem en mert abszolute nem vagyok hajlamos a hanyasra de megis felek, mert 'mivan ha'.. Orvosnal voltam, viselkedesterapiara kuldtek meg nyugtatokat kaptam, a terapia oktobertol kezdodik nyugtatokon meg nem akarok elni. Nemetorszagban elek, az iskola szeptember 15.-en kezdodik, uj suliba iratott anya ahova buszoznom kell, de mar most rettegek.

Hetfon volt nagyon durva panikrohamom..este fel8tol 10ig kint ultem az uj lakas elott, a batyam autoval vitt vissza a regib aludni. Az autoba felemelkedett a gyomrom, vagyis a panikrohamnal olyan erzesem van, mintha egy autoval mennek fel a dombom es megemelkedik bennem minden. Na ez az erzes volt, de sokkal erosebben.. felguggoltam az autoba, terdeltem, probaltam menekulni az erzes elol es a vegen sikitottam, hogy alljon meg. Feltantorogtam a lakasba, hajnali 4ig ultem a furdoszobaban de hanyni nem hanytam..Nem tudom mar, hogy mit kezdjek magammal mert eletkeptelen vagyok. Sehol nem erzem jol magam, mindenhol rettegek, boldogtalan vagyok.

A korombeliek elvezik a nyarat, strandra jarnak (oda se merek menni a napszuras veszelye miatt, bacik a vizbe stb), esznek-isznak, nevetnek..En meg a lakasba kuporgok tobb honapja. Mit tegyek? Segitsegre van szuksegem, de 2 honap mulva van idopontom az orvosnal es addigra belepusztulok...:(


2014. aug. 22. 17:09
 1/2 anonim válasza:
Szia!együttérzek veled,a te eseted komplikált,irtam neked privit olvasd el,hosszú lenne itt leírni,de figyelmesen olvasd amit irok,NEKEM IS VANNAK PÁNIKROHAMOK TÖBB ÉVE...AZ ÉLETÜNKET VÉGIG FÉLJÜK,AMITŐL FÉLÜNK AZ MEGTÖRTÉNIK NÉHA,DE AMIÉRT FÉLÜNK,AZ SOHASEM TÖRTÉNIK MEG,HA EZT MEGÉRTED ,MEGGYÓGYULSZ,TE A FÉLELEMTŐL FÉLSZ AMI SOHASEM TÖRTÉNIK MEG,ÉN IS IGY VOLTAM,TAPASZATALATBÓL IROM,KERESS+,LÉGY BOLDOG SZIA
2014. aug. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
rettegsz a hányástól oké de milyen emlékeid vannak vele kapcsolatban? mitől félsz? a látvány,íz érzés vagy mitől? amúgy ha hánysz akárhol hidd el senkit nem érdekel suliba vagy otthon vagy utcán. én meg sokat hánytam már életem során bizonyos okokból szóval engem kicsit se rémit meg a dolog
2014. aug. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!