Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merek kimenni az utcára!...

Nem merek kimenni az utcára! Segítség?!

Figyelt kérdés

Tavaly pánikbeteg lettem, de egy idő után szépen lassan megszűntek a rohamok, a szorongás is jelentős mértékben csökkent.

Egészen idén nyárig, amikor -a rohamok ugyan nem- de a szorongás visszatért. Elkezdett beszűkülni a tevékenységi köröm és nem merek kimenni az utcára. Egy hete ilyenkor még sétálgattam ugyan, de buszra nem szálltam fel és nem mentem tömegbe.


Várhatom, hogy ez is elmúlik majd? Nagyon kétségbe vagyok esve, egy csődtömegnek érzem magam és haszontalannak, hogy csak itthon ülök.


De amint kiteszem a lábamat a kapun, elkezdek szédülni, remegek, lesápadok és iszonyatos félelem lesz úrrá rajtam.

Ezt csak beképzelem magamnak? Tavaly, amikor pánikoltam, akkor el mertem indulni itthonról, de akkor csak kísérettel. Most ez sem segít.

Mit tegyek? Majd ha talán csökken a stressz, akkor elmúlnak ezek a félelmeim? Hogyan foglalhatnám le magam itthon addig is? Mert ez csak ront a helyzeten!


2014. aug. 14. 17:42
 1/4 anonim válasza:
69%
Sajnos sok ember küzd ezzel manapság. Mondhatni a modern világ velejárója. Próbáld meg fejben kezelni a dolgot és ne arra koncentrálj, hogy félsz.
2014. aug. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A stresszt a félelmeid generálják, de elmúlik! A legjobb, ha egy olyan emberrel indulsz el, akiben feltétel nélkül megbízol, ha netán rosszul lennél, hadd foghasd meg a kezét. Meglátod, nem leszel rosszul, és nevetni fogsz, hogy a nyarat a szobádban töltötted. Ne feledd feltenni magadnak a kérdést, miért is érzel így? Erre senki más nem tudja a választ, csak te.
2014. aug. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismerd meg a fóbiák mechanizmusát:

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2014. aug. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
22%
Menjél el pszichiáterhez, és mond el neki a panaszodat. Ez a betegség magától aligha gyógyul meg.
2014. aug. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!